REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Operatorzy

Plus ułatwi życie polskim kibicom w Rosji, a z nowych pakietów roamingowych może skorzystać każdy

Polskie firmy już teraz szykują swoich klientów na Mundial 2018. Telewizja nc+ chwali się transmisjami w 4K, a Plus przygotował coś dla kibiców, którzy po piłkarskie emocje udadzą się w samo centrum wydarzeń: nowy pakiet Rosja piłka. Odświeżony został też Pakiet Orientalny.

15.05.2018
13:26
roaming rosja piłka plus
REKLAMA
REKLAMA

Mistrzostwa świata w piłce nożnej odbędą się na przełomie czerwca i lipca, ale już teraz Plus prezentuje dla swoich klientów nową ofertę z okazji zbliżających się rozgrywek. Promocja nosi nazwę Rosja piłka i ucieszy osoby planujące wycieczkę za naszą wschodnią granicę.

Więcej transferu danych w roamingu dzięki promocji Rosja piłka w sieci Plus.

Co prawda od minionego roku dużo mówi się o „darmowym roamingu”, ale to nie jest precyzyjne określenie. Ze względu na zmiany w przepisach operatorzy faktycznie przestali pobierać dodatkowe opłaty za połączenia i transfer danych poza granicami Polski, ale tylko na terenie Unii Europejskiej.

Nowy pakiet promowany jest jako oferta dla kibiców, którzy wyjadą do Rosji, ale skorzystać może z niej każdy klient oferty abonamentowej Plusa - prywatny i biznesowy. Pakiet można aktywować już teraz, czyli na miesiąc przed rozpoczęciem pierwszych spotkań w ramach FIFA World Cup 2018.

Rosja piłka w dwóch wariantach.

Telekom przygotował dwa różne pakiety do wykorzystania przez klientów. Podstawowy w cenie 60 zł pozwala na wykorzystanie 1 GB transferu. Za dwukrotnie tyle, czyli 120 zł, można wykupić pakiet o wielkości 2,5 GB. Pakiety można aktywować, wysyłając SMS na numer 2601 o treści odpowiednio AKTR60 i AKTR120.

Gigabajty transferu danych w ramach paczki Rosja piłka można wykorzystać na terenie pięciu krajów: Rosji, Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Kazachstanu. Promocja nie wchodzi jednak na stałe do oferty sieci Plus i zostanie dezaktywowana na koniec wakacji, czyli 31 sierpnia 2018 roku.

Plus przygotował jednak odświeżony Pakiet Orientalny, który w ofercie jest na stałe.

Dzięki tym pakietom można skorzystać z paczki danych w znacznie większej liczbie krajów niż do tej pory. Pakiet Orientalny w Plusie obejmuje teraz 93 kraje, po tym, jak dodano do listy 57 nowych. W ramach tej paczki danych można skorzystać z internetu w roamingu:

 • w krajach europejskich spoza EOG;
 • w Ameryce Środkowej i Południowej;
 • w Afryce;
 • na Bliskim i Dalekim Wschodzie;
 • na statkach i promach (Telenor Maritime).

Pakiet Orientalny w Plus - ile to kosztuje?

 • 15 zł za 10 MB;
 • 30 zł za 25 MB;
 • 50 zł za 50 MB;
 • 90 zł za 100 MB;
 • 200 zł za 250 MB;
 • 350 zł za 500 MB.
REKLAMA

Pakiet Orientalny można aktywować wysyłając SMS na nr 2601 o treści AKT ORIENTXX, gdzie XX to liczba MB dostępnych w ramach pakietu. Z pełną listą krajów, w których pakiet będzie aktywny, można zapoznać się na stronie operatora.

Oba pakiety, czyli Rosja piłka i Pakiet Orientalny aktywowane są na cały aktualny okres rozliczeniowy, a po jego wykorzystaniu rozpocznie się naliczanie opłat zgodnie z cennikiem - i warto uważać, bo te potrafią być zabójcze dla portfela.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA