REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Dotykowy ekran i stylowa obudowa za 1299 zł. Nowy laptop Kiano jest wprost stworzony na komunijny prezent

Zaczyna się sezon komunijny, a liczni wujkowie, dziadkowie i rodzice chrzestni zastanawiają się, co mogą podarować pociechom z okazji przyjęcia sakramentu. Szczególnie dużą popularnością cieszą się elektroniczne gadżety.

07.05.2018
17:56
Kiano Elegance 13,3 360 to świetny laptop na komunię za 1299 zł
REKLAMA

Interes zwietrzyło tu wielu producentów smartfonów, tabletów oraz komputerów. Jedną z nich jest firma Kiano, która właśnie zaprezentowała laptop Kiano Elegance 13,3 360. Jego specyfikacja wskazuje, że jest to sprzęt godny zainteresowania. Tym bardziej, że jest mały i lekki, więc z jego przenoszeniem nie powinno mieć problemu nawet dziecko.

REKLAMA

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na jego formę. Mamy tu bowiem do czynienia z komputerem konwertowalnym, który może pełnić zarówno rolę laptopa, jak też tabletu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie obecne w wielu maszynach dostępnych na rynku, w tym używanym przeze mnie Asusie UX360. Pozwala zarówno na wygodną pracę, jak też konsumpcję multimediów.

Warto docenić, że mamy tu do czynienia właśnie z takim sprzętem, a nie hybrydą, czyli tabletem wpinanym w klawiaturę. Dzięki temu konstrukcja jest stabilniejsza i pozwala na wygodną pracę na niestabilnej powierzchni, na przykład trzymając sprzęt na kolanach. Warto nadmienić, że laptop ten ma metalową obudowę o grubości 12 mm, więc powinien być wytrzymały i smukły. Czy taki faktycznie jest dowiemy się po ewentualnych testach.

Ciekawie prezentują się także podzespoły.

Jako że Kiano Elegance 13,3 360 pełni nie tylko rolę komputera, ale też tabletu, ma dotykowy ekran. Jest to 13,3-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 punktów.

Z kolei za wydajność odpowiada procesor Intel Celeron N3350 współpracujący 4 GB RAM. Jest to specyfikacja wystarczająca do pracy biurowej i bardzo prostych gier. Warto o tym pamiętać, bo nauka nauką, ale dziesięciolatek będzie chciał wykorzystywać komputer właśnie do rozrywki.

Minusem komputera jest z całą pewnością ilość pamięci wbudowanej, która wynosi zaledwie 64 GB; tyle co w smartfonie ze średniej lub wysokiej półki. Z jednej strony to mało, z drugiej jednak w czasach strumieniowania mediów powinna być ona wystarczająca. Dodatkowo Kiano pozwala rozbudować pamięć i włożyć do komputera dysk SSD M.2 o pojemności 128 GB.

Na plus zasługuje za to akumulator o pojemności 9000 mAh, który powinien wystarczyć na 8 godzin pracy. Patrząc na parametry tego komputera wydaje mi się, że nie jest to wartość wyjątkowo przesadzona.

Kilka przydatnych dodatków.

Kiano Elegance 13,3 360 ma też czytnik linii papilarnych. Po testach Huaweia Matebook X wiem, że to bardzo przydatne rozwiązanie, które pozwala błyskawicznie odblokować komputer. Kolejny przydatny gadżet to dołączony rysik, który dzięki funkcji Windows Hello pozwala wykorzystać komputer jako notatnik lub rysownik. Dzieciaki to uwielbiają. Kiano chwali się też preinstalowaną grą Minecraft, ale to jest akurat standard.

REKLAMA

To wszystko sprawia, że Kiano Elegance 13,3 360 wydaje się naprawdę ciekawą propozycją w swojej cenie, która wynosi zaledwie 1299 zł. Pamiętajcie jednak, że nie mieliśmy tego komputera w rękach i zanim wydacie na niego swoje pieniądze, przetestujcie go na żywo. Nie będzie to trudne, ponieważ sprzęt ten jest dostępny w sklepach Media Markt, RTV Euro AGD, X-KOM oraz Media-Expert.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA