1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Jak inwestować w kryptowaluty? Zacznij od edukacji, a dopiero później wchodź na giełdę

Lokowanie produktu

Czym zaczyna się typowy dzień inwestora walutowego? Na przykład rzutem oka na kursy kryptowalut. Te szybko zmieniające się aktywa potrafią rosnąć w dwucyfrowym tempie i równie szybko spadać. Są ryzykowną inwestycją, więc na samym początku trzeba się do niej dobrze przygotować – kończąc kurs inwestowania od podstaw.

04.05.2018
20:23
Jak inwestować w kryptowaluty? Zacznij od edukacji

W dniu pisania tego artykułu wszystkie najważniejsze waluty były na dużym plusie. Takie wzrosty przyciągają na rynek kryptowalut wielu niedzielnych inwestorów pozbawionych należytej edukacji finansowej, którzy nierzadko w bitcoina ładują inwestycje całego życia. Robią więc pierwszy błąd – łamią regułę dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. A później jest tylko gorzej, bo sprzedają w dołku, a kupują na górce.

 class="wp-image-720000"
Zrzut ekranu z coinmarketcap.

Kiedy w 2013 roku zaczynałem pisać swoją książkę o bitcoinie, pierwszą reakcją otoczenia było pukanie się w głowę i pytania: „po co poświęcać tyle czasu internetowym oszustwom?”. Dziś jest już inaczej. Kryptowaluty wychodzą z wieku dziecięcego i coraz szerzej znana jest ich propozycja wartości, czyli bezpieczne, szybkie i nieodwracalne wysyłanie pieniędzy bez trzeciej zaufanej strony.

Sam nie jestem doradcą finansowym, a ten artykuł nie ma na celu namawiania nikogo do inwestycji w kryptowaluty. Chodzi o coś innego. Blockchain, na którym oparte są kryptowaluty, ma potencjał wstrząsnąć wieloma otaczającymi nas branżami. To nie tylko finanse, ale m.in. ubezpieczenia, energetyka czy bukmacherka. Zapoznanie się ze sposobami funkcjonowania giełd, analizą kursów walut i technologią za nimi stojącą na pewno poszerzy horyzonty i sprawi, że lepiej odnajdziemy się w świecie przyszłości.

Osobom, które chciałyby uczynić pierwszy krok w kierunku świata kryptowalut, Udemy proponuje tegoroczny kurs inwestowania od podstaw. Teraz, wyjątkowo, dostępny w promocyjnej cenie 34,99 zł.

Co dostajemy w zamian? 4,5 godziny materiałów edukacyjnych w formie wideo na żądanie. Wyjaśnią one mechanikę łańcucha bloków, podpowiedzą, na jakie kryptowaluty zwracać uwagę, a które omijać szerokim łukiem. Kursanci razem z prowadzącym założą konta na czterech popularnych giełdach (BitBay, Coinbase, Binance i KuCoin) i zaczną na nich handlować z wykorzystaniem podstaw analizy technicznej i fundamentalnej, czyli kluczowych metod przewidywania kursu.

Nie zastanawiałbym się długo, gdyby ktoś poprosił mnie o wskazanie jednej rzeczy, w którą najlepiej jest inwestować. Nie byłyby to akcje, obligacje, kryptowaluty, cebulki kwiatów czy startupy. Najlepiej jest bowiem inwestować w samego siebie. Swoja wiedzę, umiejętności i doświadczenie, które później można zacząć sprzedawać na rynku pracy lub rynku kapitałowym.

*Materiał powstał we współpracy z Udemy.

Lokowanie produktu
Najnowsze