REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Takiego nagromadzenia wiedzy i inspiracji nie ma nigdzie indziej. Relacja z InfoShare 2018

Trwa właśnie największa w Europie środkowo-wschodniej konferencja gromadząca wokół siebie przedstawicieli szeroko pojętej branży technologicznej – InfoShare 2018. Tak wyglądał pierwszy dzień tej niezwykłej imprezy.

23.05.2018
13:54
InfoShare 2018
REKLAMA

InfoShare 2018, podobnie jak w poprzednich latach, odbywa się w Amber Expo w Gdańsku.

 

REKLAMA

Na tegorocznej edycji zarejestrowało się ponad 7000 uczestników, ponad 150 mówców, ponad 500 startupów i ponad 150 przedstawicieli mediów.

 

Widać było to szczególnie w kolejkach do rejestracji, które rozładowywane były jednak przez obsługę w imponującym tempie.

 

Główna hala InfoShare podzielona jest niejako na dwie części – ekspozycję partnerów i strefę startupową.

 

W strefie startupowej centralny punkt zajmuje Startup Stage, na którym przedstawiciele startupów mogą pitchować swoje pomysły do odbiorców i potencjalnych inwestorów.

 

Pojawiają się na niej także giganci, mający coś do zaoferowania startupom – jak na przykład Alior Bank, który w czasie InfoShare 2018 ogłosił powstanie własnego akceleratora.

 

Za sceną znajduje się zamknięta strefa „speed datingu”, czyli szybkich spotkań przedstawicieli firm z potencjalnymi inwestorami i mentorami.

 

Obok zaś ciągną się małe punkty, w których startupy próbują przekonać uczestników konferencji do swoich pomysłów i pozyskać nowe kontakty.

 

Wszak jak sama nazwa wskazuje, InfoShare to głównie wymiana kontaktów i informacji. To nie jest miejsce gorących premier, lecz wymiany doświadczeń, networkingu i przydatnych oraz inspirujących prezentacji.

 

Jedną z takich prezentacji poprowadził nasz redaktor naczelny, Przemek Pająk. Na TechStage’u opowiadał o tym, jak technologia pozwala prowadzić biznes i cieszyć się życiem, a także o tym… gdzie są kosmici.

 

W czasie prelekcji sala była wypchana po brzegi.

 

Przez cały czas trwania InfoShare 2018 Przemek dostępny był też na stoisku HP, gdzie przedstawiciele startupów mogli przedstawiać mu swoje pomysły.

 

Uczestnicy konferencji zdecydowanie mieli co robić. Samych prelekcji i warsztatów na InfoShare jest mnóstwo.

 

W tym roku publika dopisała szczególnie na najmniejszej ze scen – marketingowej – gdzie specjaliści, blogerzy i przedstawiciele firm mówili o tym, jak zadbać o to, by dotrzeć ze swoim produktem do odbiorców.

 

Uczestnicy mogli też korzystać z rozlokowanych po całym InfoShare punktów z napojami, kawą i przekąskami.

 

Na InfoShare 2018 można było porozmawiać z przedstawicielami praktycznie każdej branży jakkolwiek powiązanej z technologią.

 

Od gigantów elektroniki użytkowej, jak HP…

 

…poprzez banki…

 

…roboty…

 

…aż po Jaguara, który prezentował na InfoShare nowego SUV-a E-Pace oraz elektrycznego I-Pace’a.

 

Diamentowym partnerem InfoShare 2018 był Microsoft, którego stoisko było oblegane przez cały czas trwania imprezy.

 

Microsoft przywiózł do Gdańska wszystkie sprzęty, jakie ma w sprzedaży, a odwiedzający mogli spróbować rzeczywistości mieszanej w HoloLens.

 

Na miejscu był też rysownik, który wykorzystując Surface Pro 2017 rysował darmowe portrety.

 

Na halach nie brakowało miejsc do pracy.

 

Do odpoczynku też nie.

 

Organizator przewidział również specjalną strefę, w której można było spokojnie porozmawiać.

 

Nie zabrakło również rozrywki, zarówno tej cyfrowej…

 

…jak i analogowej.

 

Prawdziwym sercem InfoShare jest jednak scena Inspire, na której najwięksi przedstawiciele branży dzielą się swoimi doświadczeniami z tłumem zainteresowanych.

 

Pierwszy dzień InfoShare 2018 na scenie Inspire zamknął Michał Szafrański, spotkaniem poświęconym jego książce „Zaufanie czyli waluta przyszłości”.

 

REKLAMA

Książkę można było także nabyć na targach, co było raczej niespodziewane – na takiej imprezie rzadko widuje się stoisko wydawcy.

 

InfoShare to niezwykłe miejsce wymiany myśli.

Na największą konferencję technologiczną w Europie środkowo-wschodniej przyjechałem drugi raz, i po raz drugi zaskoczyła mnie panująca na niej atmosfera. Nie jest to wydarzenie mocno medialne czy ciekawe dla postronnego obserwatora, ale bezcenne dla każdego, kto pracuje w branży tech lub chciałby się w niej znaleźć.

Takiego nagromadzenia mądrych ludzi z branży nie widziałem w żadnym innym miejscu, a dawki wiedzy – czy tej przekazywanej ze scen, czy w rozmowach na korytarzu – są ogromne.

W chwili publikacji tego tekstu InfoShare 2018 dobiega końca. Wiem jednak, że sam za rok odwiedzę to miejsce po raz kolejny i polecam to także wszystkim, którzy poważnie myślą o pracy w nowych technologiach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA