REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Sąsiedzi i taksówkarze mieli go w nosie. Na Facebooku działa grupa 400 osób, które codziennie noszą starego psa na spacery

Różnie bywa z sąsiadami w blokach. Czasem są pomocni, a czasem żyją ze sobą jak pies z kotem. W przypadku pani Małgorzaty, właścicielki 13-letniego Lita, bliżej było tego drugiego scenariusza. Z pomocą przyszedł jednak Facebook i jego użytkownicy.

25.05.2018
10:44
Na FB działa grupa 400 osób, które codziennie noszą starego psa
REKLAMA
REKLAMA

Piękna historia. Pani Małgorzata opiekuje się prawdopodobnie najstarszym w Polsce dogiem niemieckim. Lit ma 13 lat i waży około 50 kg. Pani Małgorzata i Lit mieszkają w bloku w Łodzi, na 4 piętrze. Pewnego dnia stary pies nie miał siły wrócić do domu - położył się na półpiętrze i odmówił dalszej współpracy. Właścicielka próbowała prosić o pomoc taksówkarzy i sąsiadów, ale ci odmówili.

Pani Małgorzata zadecydowała, że nie będzie usypiała psa, który nie cierpi, ale po prostu nie ma siły wspiąć się na 4. piętro. Postanowiła poszukać ochotników, którzy będą Lita wnosić po spacerach z powrotem do domu.

Tak powstała Drużyna Lita

Pani Małgorzata początkowo szukała osób, które wniosą Lita do mieszkania, poprzez wkładanie za wycieraczki samochodów karteczek z prośbami o pomoc. Dzisiaj ta metoda nie jest już potrzebna. Na Facebooku powstała grupa ponad 400 obcych osób, które codziennie pomagają psiakowi.

Mają grafiki na każdy tydzień i według ustalonego harmonogramu wnoszą Lita na 4. piętro. Mówią, że wniesienie go na górę zajmuje mniej niż 10 minut, a do pomocy zgłaszają się osoby z całej Łodzi oraz… sąsiednich miejscowości.

Ostatnio Drużyna Lita zaplanowała nawet integracyjnego grilla, aby lepiej się poznać. Osoby, którym życie sędziwego czworonoga nie jest obojętne, spotkają się wspólnie 31 maja - szczegóły ustalają na swojej facebookowej grupie. Na tej samej, na której organizują grafiki na kolejne dni i tygodnie.

Piękna inicjatywa.

REKLAMA

Jestem tylko ciekaw, co czują teraz sąsiedzi pani Małgorzaty i Lita. Media podają, że psu chcą pomóc i pomagają setki ludzi z Łodzi i ościennych miejscowości. A przecież pomocy odmówiły osoby, które były najbliżej problemu. Ci sąsiedzi muszą czasem mijać Drużynę Lita na klatce schodowej… Na ich miejscu chyba zapadłbym się ze wstydu pod ziemię.

PS Spider’s Web też ma swoją grupę na Facebooku. Aktualnie jej członkowie nie zajmują się noszeniem psów, ale pomagają sobie w rozwiązywaniu innych problemów. Jeśli chcesz pomóc innym z komputerem, smartfonem lub oprogramowaniem albo sam szukasz podobnej pomocy, dołącz do naszej Technologicznej grupy wsparcia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA