REKLAMA

Dysk Google upodabnia się do Gmaila. Narzędzia Google'a jeszcze nigdy nie wyglądały tak pięknie

Na tę zmianę niektórzy czekali od dawna. Google w końcu zaktualizowało interfejs swojego dysku sieciowego Google Drive, dzięki czemu przypomina on resztę usług tej firmy.

10.05.2018 09.12
Dysk Google zmienił wygląd. Od dziś usługa będzie bardziej przejrzysta
REKLAMA
REKLAMA

Nowy dysk Google przypomina najbardziej nowy interfejs usługi Gmail. Zmiana w wyglądzie nie jest tak diametralna, jak w przypadku nowej odsłony usługi pocztowej. Dysk Google już wcześniej zmieniał swoje szaty przy okazji wprowadzenia wyglądu Material Design, więc można powiedzieć, że najnowsze zmiany to czysta kosmetyka.

Dysk Google ma nowy interfejs.

Zmienił się wygląd logotypu w lewym górnym logu. Oprócz tego, w prawym górnym logu wyświetla się teraz logotyp użytkownika. Ze zmian wpływających na funkcjonalność, przycisk ustawień przeniesiono obok paska wyszukiwarki, tak samo jak Centrum Pomocy google. Tło strony zmieniło kolor z szarego na biały, a nazwy przechowywanych na Dysku Google plików otrzymały nową czcionkę. Wszystko to sprawiło, że usługa sprawia wrażenie bardziej przejrzystej.

Nowy wygląd Google Drive nie jest jeszcze dostępny dla wszystkich użytkowników.

Zmiana wprowadzana jest falowo, więc jeśli wasz Dysk Google nie został jeszcze odświeżony, nie ma powodów do paniki. Wystarczy cierpliwie czekać. Jedyne, co mnie dziwi to to, że nowy wygląd oferowany jest tylko w jednej wersji.

REKLAMA

Nowy interfejs Gmaila dostępny jest w trzech wariantach. Nic nie stało na przeszkodzie, żeby nowy Google Drive również oferowany był w kilku wersjach. Projektanci Google musieli jednak uznać, że to kompletnie niepotrzebne.

Chciałbym również, żeby zaraz po odświeżonym wyglądzie wersji webowej pojawiła się aktualizacja desktopowego klienta Dysku Google. Interfejs może być ten sam, ale cudownie byłoby, gdyby aplikacja zaczęła działać nieco bardziej stabilnie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA