REKLAMA

Aplikacja Curve, czyli wszystkie karty płatnicze w jednym miejscu

Pomysł na Curve był bardzo prosty: spiąć wszystkie karty - debetowe i kredytowe - w jednym miejscu. Płacąc mobilnie wybieramy jedną z nich i po sprawie. Aplikacja funkcjonuje od trzech lat, a teraz dostępna jest również w Polsce.

25.05.2018 18.39
Aplikacja Curve już w Polsce. Wybierz kartę, którą chcesz zapłacić
REKLAMA
REKLAMA

Prostota i ciągła dostępność skutecznie zachęcają Polaków do płatności mobilnych. Polski rynek powoli wypełniają fintechy z innowacyjnymi rozwiązaniami, które zwłaszcza w dobie unijnej perspektywy PSD2 czują się coraz lepiej w finansowej rzeczywiostości. Teraz nasz kraj wzięli na celownik twórcy aplikacji Curve, znanej od 2015 r., debiutującej w Wielkiej Brytanii.

Jak działa Curve?

Dzisiaj posiadanie kilku kart bankowych nie jest niczym szczególnym. Im więcej ich w naszym portfelu, tym ich obsługa staje się nieco trudniejsza. I właśnie tutaj z pomocą przychodzi Curve. Aplikacja pozwala powiązać wszystkie te karty w jednym miejscu.

Chcąc zapłacić za zakupy, czy inną usługę za pomocą smartfonu, po prostu wybieramy kartę w aplikacji, z rachunku której chcemy by nam ściągnięto należność. Aplikacja pomoże jeżeli pomylimy kartę i wybierzemy niewłaściwą. Ta funkcja to Go Back in Time i działa do 14 dni.

Za darmo w swojej walucie.

Korzystanie z aplikacji Curve jest w zasadzie darmowe. Z jednym wyjątkiem. Jeżeli z puli swoich kart wybierzemy akurat tę, która nie ma rachunku w walucie, w której chcemy zapłacić – musimy liczyć się z prowizją – 1 proc. wartości.

Jeżeli więc w Polsce, za pomocą Curve, skorzystamy z kart z rachunkami prowadzonymi w złotówkach – nie musimy o nic się martwić. Żadna opłata nie będzie naliczona.

Tutaj lojalność też popłaca.

Curve proponuje także funkcje moneyback. Mechanizm oferujący zwrot części wydatków na razie jednak nie jest dostępny w Polsce. Chociaż w innych krajach można z niego korzystać np. w IKEA, czy opłacając Netfliksa. Twórcy aplikacji na razie nie zdradzają ewentualnego terminu debiutu swojego moneyback w Polsce.

Za to w naszym kraju już teraz możemy skorzystać z innego rozwiązania. Zwłaszcza ci, którzy mają znajomych w Wielkiej Brytanii. Zachęcamy wtedy do pobrania aplikacji Curve, podania karty z rachunkiem w funtach i zapłacenia w ten sposób choć raz. Jako inicjujący ów proces, inkasujemy za to 5 funtów. Tyle samo w nagrodę dostanie osoba nakłoniona przez nas do korzystania z Curve.

REKLAMA

Aplikacja dostępna jest zarówno w Google Play, jak i App Store. Jej użytkownicy są chronieni przez Mastercard Chargeback.

ZapiszZapisz

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA