REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Pierwszy polski kanał w 4K to Canal+ 4K Ultra HD. W ofercie programu znajdzie się nie tylko sport

Cyfrowa platforma satelitarna nc+ jako pierwsza w Polsce udostępnia swoim klientom kanał w jakości permanentnego 4K. W ofercie programu Canal+ 4K Ultra HD znajdą się sportowe transmisje, programy dokumentalne, seriale, filmy oraz koncerty.

15.05.2018
17:03
Pierwszy polski kanał w 4K to Canal+ 4K Ultra HD. Już nadaje!
REKLAMA
REKLAMA

Oczywiście już znacznie wcześniej polscy odbiorcy telewizji linearnej mogli oglądać wybrane transmisje w rozdzielczości 4K. Emisje niektórych programów w tej jakości oferuje Canal+, Cyfrowy Polsat, a nawet Telewizja Polska. Jednak to właśnie platforma nc+ jest pierwszą, która wdraża w naszym kraju kanał z treściami wyłącznie w 4K, ze wsparciem HDR. Czym udało się zapełnić ramówkę w ultra wysokiej rozdzielczości?

Lwią częścią programu Canal+ 4K Ultra HD są oczywiście transmisje sportowe.

Wśród transmisji UHD znajdą się mecze piłki nożnej Ligi Europy UEFA, Ligi Mistrzów UEFA oraz FIFA World Cup 2018. Uzupełnieniem piłkarskiej oferty będą mecze w ultra wysokiej rozdzielczości na niedawno zapowiedzianym kanale TVP 4K, który również wejdzie w skład oferty satelitarnej platformy nc+. Na Canal+ 4K Ultra HD pojawią się także mecze Premier League, Bundesligi oraz LaLiga. Kibic sportowy z telewizorem 4K będzie więc ukontentowany.

Na kanale Canal+ 4K Ultra HD stacja będzie również nadawać własne autorskie produkcje w ultra wysokiej rozdzielczości. Pierwszą z nich ma być ciepło przyjęty polski serial KRUK. Szepty słychać po zmroku z Michałem Żurawskim, Cezarym Łukaszewiczem i Marcinem Bosakiem. Odcinkowy Wersal. Prawo krwi również będzie możliwy do zobaczenia w UHD, lecz tylko od najnowszego, trzeciego sezonu.

Uzupełnieniem seriali i sportowych transmisji będą takie treści 4K jak dokumenty przyrodnicze oraz koncerty. Widzowie nc+ w ulta wysokiej rozdzielczości zobaczą między innymi występ sławnego filmowego kompozytora Hansa Zimmera w Pradze, a także koncert rockowego zespołu Muse zarejestrowany w Rzymie.

Aby oglądać kanał Canal+ 4K Ultra HD, potrzebny jest dekoder nowej generacji UltraBOX+.

REKLAMA

Wcześniejsze wersje urządzenia dzierżawionego od nc+ nie są w stanie poradzić sobie z rozdzielczością 4K. Redakcja Spider’s Web jako jedna z pierwszych w Polsce miała już okazję przetestować nowy model dekodera. Nasze pełne wrażenia z doświadczania satelitarnej definicji Ultra High Definition znajdziecie w tym miejscu.

Alternatywny sposób na dostęp do oferty Canal+ 4K Ultra HD to dedykowany moduł CAM CI+ z opcją dodatkową CANAL+. Wraz z 15 maja 2018 r. kanał w jakości 4K jest już dostępny na pozycji 40 i 109 EPG.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA