1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Biznes

Amica otworzyła showroom w Poznaniu. To ma być coś więcej niż salon z produktami firmy

Właśnie został otwarty showroom Amica w Poznaniu. Firma będzie nie tylko pokazywać tam swoje produkty, ale też edukować i organizować wydarzenia kulinarne. 

Showroom Amica w Poznaniu

Showroom Amica będzie służył przede wszystkim do prezentacji produktów firmy. To ma być nie tylko miejsce, w którym będziecie mogli wreszcie zobaczyć na własne oczy, jak wygląda czysta kuchnia. Ma to być też centrum służące organizacji warsztatów i wydarzeń kulinarnych.

Showroom Amica w Poznaniu ma nie być tylko dużym salonem.

Showrom jest duży, to niemal 500 metrów kwadratowych wypełnionych różnego rodzaju sprzętem Amica i innych marek wchodzących w skład grupy. Można tam nie tylko zobaczyć, co firma ma do zaoferowania obecnie, ale przenieść się w czasie i zobaczyć pierwsze wypuszczone przez nią kuchenki. Możliwość wybrania się w taką sentymentalną podróż to jedna z drobnych rzeczy, które odróżniają showroom od zwykłego bardzo dużego salonu wystawowego.

Amica chce iść o krok dalej. Zapowiada, że udostępni showroom lokalnym społecznościom do organizacji wydarzeń kulinarnych czy warsztatów zdrowego żywienia.

Marzy nam się, żeby showroom był miejscem wydarzeń kulinarnych czy warsztatów dla młodzieży, która miałaby okazję w praktyczny i ciekawy sposób dowiedzieć się więcej na temat zdrowego gotowania i technologii, jakie mogą w tym pomóc. Realizując tę inwestycję, chcieliśmy, żeby showroom służył nie tylko celom handlowo-marketingowym, ale również „żył” na co dzień i stał się miejscem wartościowym dla mieszkańców miasta i regionu — deklaruje Piotr Skubel, wiceprezes zarządu Grupy Amica.

Zajęcia w showroomie będą ciekawsze niż wykład. Warto przekonać młode pokolenie, że jedzenie warzyw to nie kara, gotowanie nie gryzie, a posiłek zrobiony w domu jest tańszy i zdrowszy niż większość tego, co można zgarnąć ze sklepowej półki. Dorośli może się przekonają, że technologia w kuchni może być sensownie wykorzystana i nie trzeba się jej bać. Przy okazji może uda się obalić kilka mitów żywieniowych. Co tu ukrywać, jeśli chodzi o coś tak podstawowego, jak jedzenie, to mamy jeszcze dużo do zrobienia na polu edukacji.

Nowo otwarty Showroom Amica znajduje się w Poznaniu na Inea stadionie.