REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Polskie 11 bit studios zalicza I kwartał 2018 r. pod kreską. Odwilż przyniesie dochodowy Frostpunk

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych deweloperów gier wideo w Polsce - 11 bit studios - kończy pierwszy kwartał 2018 r. pod kreską. Studio wygenerowało 0,98 mln zł straty. Mimo tego przedstawiciele Bitów są bardzo pozytywnie nastawieni i trudno się im dziwić.

11.05.2018
15:12
Frostpunk 11 bit studios screenshot
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy kwartał 2018 r. był wymagający dla polskiego dewelopera. Studio od dłuższego czasu nie wydało żadnej własnej gry. Popularność This War of Mine w naturalny sposób malała, a firma pracowała pełną parą nad nowym projektem - strategiczną grą Frostpunk. Pierwszy kwartał 2018 r. był dla 11 bit studios okresem wzrostu kosztów operacyjnych, przy malejących zyskach generowanych przez poprzednie produkty. Przychód dewelopera wyniósł tylko 2,24 mln zł, wobec 2,87 mln zł z analogicznego okresu rozliczeniowego w 2017 r.

 class="wp-image-412932"
This War of Mine

Działalność 11 bit studios staje się coraz droższa, a ambicje Polaków stale rosną.

Firma rozwija się i rozrasta. Jej koszty operacyjne wyniosły w tym kwartale 3,2 mln zł, wobec 2,6 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. W ujęciu kwartalnym stawia to Polaków pod kreską, z 0,98 mln zł straty. Warto dodać, że lwią częścią tegorocznych zobowiązań była darowizna na rzecz fundacji War Child, wynosząca prawie pół miliona złotych. Na szczęście wliczany do następnego kwartału finansowego Frostpunkt pokrył całkowite koszty produkcji i marketingu w zaledwie trzy dni (!) od premiery. Już od końca kwietnia 11 bit studios stale zarabia na swoim najnowszym dziele.

Przedstawiciele 11 bit studios zapewniają, że 2018 rok będzie okresem rekordowych zysków spółki. Patrząc na dynamikę sprzedaży gry Frostpunk, trudno temu przeczyć. Strategia sprzedaje się kilkukrotnie szybciej niż poprzedni hit studia, czyli This War of Mine. Polacy podjęli także kroki, aby skuteczniej łatać okresy inwestycji między premierami własnych gier. 11 bit studios będzie wydawcą dla zewnętrznych, zagranicznych deweloperów.

frostpunk recenzja opinie 11 bit studios screenshot 52 class="wp-image-721641"
Frostpunk

Pierwszym tytułem w wydawniczym portfolio Bitów na 2018 rok jest świetnie zapowiadający się Moonlighter. Program pojawi się nie tylko na PC Windows, ale również Linuksie, macOS, Xboksie One, PS4 oraz Nintendo Switchu. Czyli w zasadzie wszędzie, gdzie to możliwe. Drugą grą ma być wymagający roguelike z melancholijną grafiką - Children of Morta - który pojawi się na komputerach osobistych Windows, Linux i macOS. Oba tytuły zadebiutują na rynku jeszcze w tym roku.

REKLAMA

Co dalej?

11 bit studios już pracuje nad kolejną grą. Jej roboczy tytuł to Project 8. Niestety, na ten moment nie są znane jakiekolwiek szczegóły dotyczące tej produkcji. Wiadomo za to, że Polacy jeszcze przez długi czas będą rozwijać strategię Frostpunk. Tytuł może pojawić się na kolejnych systemach operacyjnych. Polacy przygotowują też dodatki rozszerzające możliwości gry i dodatkowo zwiększające jej atrakcyjność w oczach potencjalnych klientów, co potwierdzili w oficjalnej informacji prasowej informującej o wynikach sprzedaży strategii.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA