1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Gry

Spyro powróci nie tylko na PS4. Pytanie, czy fioletowy smok po 20 latach sprosta oryginałowi

Remake Spyro nadleci we wrześniu. Na szczęście okazało się, że swiat dzieciństwa powróci nie tylko do posiadaczy PS4.

Premiera Spyro już we wrześniu
163 interakcji
dołącz do dyskusji

To już pewne. Spyro wyląduje 21 września na PlayStation 4 i Xboksie. Miłośnicy wszystkiego, co switchowe, nie muszą jednak spuszczać nosa na kwintę. Fioletowy smok zawita także na platformę Nintendo, tylko jeszcze nie wiadomo kiedy.

20-latek po liftingu wygląda świetnie.

Pierwsze screenshoty i trailery zapowiadają piękną podróż do przeszłości. Wreszcie będzie można pokazać młodszemu pokoleniu dobrą grę, nie bojąc się, że wyśmieją nas ze względu na jakość grafiki. Spyro na pierwszy rzut oka prezentuje się rewelacyjnie.

Za odnowienie sympatycznego ulubieńca wzięło się studio Toys for Bob, które odpowiada między innymi za serię gier Skylanders, a także za zrobienie portu na Switcha do nowego Crasha.

Spyro oryginał
Spyro remaster

Głównym motywem zapowiedzi jest wierność legendzie serii i sprostanie oryginałowi.

Toby Schadt z Toys for Bob na blogu Playstation zapowiedział, że chcą być możliwie wierni oryginałowi. Remaster ma mieć wszystko to, w czym się zakochaliście, biorąc po raz pierwszy udział w przygodach fioletowego smoka. Nowy Spyro ma latać i biegać, pływać i podskakiwać jakby nie postarzał się ani o dzień. Główną zmianą ma być grafika, która na pierwszych zdjęciach z odnowionej wersji gry prezentuje się ślicznie. Zobaczymy w jakim stopniu studiu uda się zachować balans między odświeżeniem elementów, które zdążyły się nieco postarzeć, a zachowaniem ducha serii.

Remake Spyro i Crasha pokazują, że nostalgia się sprzedaje.

Nie tak dawno mogliśmy się cieszyć z odnowienia innej legendarnej platformówki. Sukces Crash Bandicoot N. Sane Trilogy z pewnością utwierdził Activision w przekonaniu, że wracanie do starszych tytułów się opłaca. Gnani nostalgią gracze sięgają chętnie po portfele i na całe godziny przepadają w świecie pachnącym dzieciństwem.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że przygody Spyro będą potraktowane z taką samą atencją oraz dbałością o szczegóły, i odniosą porównywalny sukces.

W skład Spyro Reignited Trilogy wchodzi: Spyro the Dragon, Spyro 2: Ripto's Rage! Spyro: Year of the Dragon.