REKLAMA

Długopis odchodzi w zapomnienie. Coraz więcej podatników rozlicza PIT online

Jak rozliczaliście w tym roku PIT? Poszliście do urzędu? Zakleiliście kopertę i udaliście się na pocztę? Czy, jak coraz więcej osób, wysłaliście PIT online? 

26.04.2018 18.59
Pit online 2018
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli wybraliście opcję online należycie do stale rosnącej liczby Polaków, którzy się na to zdecydowali. Czasu do 30 kwietnia jest jeszcze sporo, a już wiadomo, że znów rekordowa liczba podatników zdecydowała się uregulować swoje rachunki z fiskusem za 2017 r. online.

Jak donosi Business Insider 9,9 mln osób wybrało już tę formę rozliczenia. To najwięcej w dotychczasowej historii, co zupełnie nie dziwi, jeśli wziąć pod uwagę, że tendencja wzrostowa utrzymuje się od lat. Rok temu w sumie skorzystało 9,7 mln podatników.

Wygodnie. Szybko. Bezpiecznie.

Coraz więcej rzeczy załatwiamy online. Uczymy się, rozmawiamy, robimy zakupy, czasami nawet pracujemy. Dlaczego nie mielibyśmy także z naszym państwem w sprawach podatkowych komunikować się przez internet.

Programów, które mają to umożliwić jest wiele. Jedne są mniej godne zaufania, inne bardziej. Ja z moją lekką paranoją korzystam tylko z oficjalnego rozwiązania, udostępnianego za darmo na stronie Ministerstwa Finansów. E-Deklaracje są naprawdę proste w obsłudze i nawet osoba, która panikuje na myśl o finansach i urzędzie skarbowym, jest w stanie sobie sprawnie poradzić z wypełnieniem wszystkiego. W dodatku po udanej operacji dostaje się urzędowe poświadczenie odbioru, które sygnalizuje, że wszystko poszło dobrze, misja zakończyła się sukcesem i można otworzyć szykowanego na tę okazję szampana. Ufff.

Jeszcze wygodniej. Jeszcze szybciej.

REKLAMA

Ciekawie czy na popularność internetowej opcji wpłynęła możliwość skorzystania z PFR czyli Pre-Field tax Return. Ta usługa oferowana przez Ministerstwo Finansów jeszcze bardziej upraszcza całą operację automatycznie uzupełniając dane podatnika na podstawie danych, które zgromadziła od płatników i organów rentowych. W ten sposób wszystko niemal wypełnia się samo.

Jeśli jeszcze się nie rozliczyliście, to warto się pośpieszyć, bo zegara tyka. Termin mija w poniedziałek 30 kwietnia. Dziś i jutro urzędy będą otwarte nieco dłużej, żeby dać więcej czasu tym wszystkim, którzy jeszcze mają przed sobą tę wspaniałą przygodę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA