Tech  / News

To przeglądarka stworzona z myślą o smartfonie i tablecie - poznaj Operę Touch

Opera ogłosiła, że wypuszcza na rynek nową przeglądarkę. Opera Touch ma być rozwiązaniem skrojonym specjalnie pod urządzenia mobilne. 

Opera ma zamiar założyć koszulkę lidera w wyścigu ku nowoczesnym rozwiązaniom, które są dostępne bezpośrednio w przeglądarce, a nie pośród milionów możliwych dodatków do niej i rozszerzeń. Nowa mobilna przeglądarka pojawiła się już dziś, ale to nie wszystko, potężnie przerobiona ma zostać również wersja desktopowa Opery.

Opera Touch chce się wyróżnić świetną integracją z wersją desktopową.

Jak mówią jej twórcy, Opera Touch została od początku do końca zaprojektowana z myślą o współczesnym odbiorcy, który mimo że jest ciągle w ruchu, musi być też ciągle podłączony do internetu. Szuka czegoś, coś czyta, coś sprawdza, coś zostawia sobie do obejrzenia na później.

Dlatego właśnie jedną z ważniejszych funkcji Opery Touch i nowej przeglądarki desktopowej będzie ich integracja. Skrót do zakładek otwartych na laptopie pojawi się także na smartfonie czy tablecie, dzięki czemu będzie można bez problemu zacząć czytać artykuł w domu na laptopie czy w pracy na komputerze, a potem otworzyć go na smartfonie bez potrzeby wyszukiwania go od nowa. Podobne rozwiązanie, ale na poziomie systemu oferuje Safari w macOS i iOS.

Integracja wersji mobilnej ze stacjonarną to także Flow, czyli możliwość zaszyfrowanego przesyłania bezpośrednio zdjęć, filmów i linków między nimi. Parowanie urządzeń ma nie wymagać haseł i loginów i opierać się jedynie na zeskanowaniu QR kodu.

Opera Touch

Opera Touch taka mobilna.

Korzystanie jedną ręką z Opera Touch w One-handed mode ma być wygodne i skuteczne głównie dzięki Fast Action Button, który pozwala szybko przeskakiwać między zakładkami, otwierać je i zamykać jednym ruchem kciuka. Sama przeglądarka automatycznie otworzy się z już z aktywnym ekranem wyszukiwania, gotowa do pracy.

Wbudowany adblocker został wyposażony w ochronę przed koparkami kryptowalut. Domyślnie jest on, co prawda wyłączony, ale gotowy do uruchomienia w każdej chwili.

Poza tym Opera Touch obiecuje wszystko to, co powinno być oczywiste w każdej przeglądarce: łatwość obsługi, bezpieczeństwo i szybkość. O tym, jak to będzie w rzeczywistości, przekonamy się w toku użytkowania. Liczę na to, że tym razem Opera w związku z nowym projektem, nie porzuci nagle innych rozwiązań.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst