REKLAMA

To przeglądarka stworzona z myślą o smartfonie i tablecie - poznaj Operę Touch

Opera ogłosiła, że wypuszcza na rynek nową przeglądarkę. Opera Touch ma być rozwiązaniem skrojonym specjalnie pod urządzenia mobilne. 

25.04.2018 10.49
Opera Touch
REKLAMA
REKLAMA

Opera ma zamiar założyć koszulkę lidera w wyścigu ku nowoczesnym rozwiązaniom, które są dostępne bezpośrednio w przeglądarce, a nie pośród milionów możliwych dodatków do niej i rozszerzeń. Nowa mobilna przeglądarka pojawiła się już dziś, ale to nie wszystko, potężnie przerobiona ma zostać również wersja desktopowa Opery.

Opera Touch chce się wyróżnić świetną integracją z wersją desktopową.

Jak mówią jej twórcy, Opera Touch została od początku do końca zaprojektowana z myślą o współczesnym odbiorcy, który mimo że jest ciągle w ruchu, musi być też ciągle podłączony do internetu. Szuka czegoś, coś czyta, coś sprawdza, coś zostawia sobie do obejrzenia na później.

Dlatego właśnie jedną z ważniejszych funkcji Opery Touch i nowej przeglądarki desktopowej będzie ich integracja. Skrót do zakładek otwartych na laptopie pojawi się także na smartfonie czy tablecie, dzięki czemu będzie można bez problemu zacząć czytać artykuł w domu na laptopie czy w pracy na komputerze, a potem otworzyć go na smartfonie bez potrzeby wyszukiwania go od nowa. Podobne rozwiązanie, ale na poziomie systemu oferuje Safari w macOS i iOS.

Integracja wersji mobilnej ze stacjonarną to także Flow, czyli możliwość zaszyfrowanego przesyłania bezpośrednio zdjęć, filmów i linków między nimi. Parowanie urządzeń ma nie wymagać haseł i loginów i opierać się jedynie na zeskanowaniu QR kodu.

Opera Touch class="wp-image-723237"

Opera Touch taka mobilna.

Korzystanie jedną ręką z Opera Touch w One-handed mode ma być wygodne i skuteczne głównie dzięki Fast Action Button, który pozwala szybko przeskakiwać między zakładkami, otwierać je i zamykać jednym ruchem kciuka. Sama przeglądarka automatycznie otworzy się z już z aktywnym ekranem wyszukiwania, gotowa do pracy.

Wbudowany adblocker został wyposażony w ochronę przed koparkami kryptowalut. Domyślnie jest on, co prawda wyłączony, ale gotowy do uruchomienia w każdej chwili.

REKLAMA

Poza tym Opera Touch obiecuje wszystko to, co powinno być oczywiste w każdej przeglądarce: łatwość obsługi, bezpieczeństwo i szybkość. O tym, jak to będzie w rzeczywistości, przekonamy się w toku użytkowania. Liczę na to, że tym razem Opera w związku z nowym projektem, nie porzuci nagle innych rozwiązań.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA