REKLAMA

Bardziej oficjalnego potwierdzenia chyba nie będzie. Cyberpunk 2077  pojawi się na targach E3

Wreszcie jakiś neon na końcu tej czarnej ulicy - Cyberpunk 2077  zostanie pokazany na targach E3 2018.

30.04.2018 18.29
Cyberpunk 2077 pojawi się na E3
REKLAMA
REKLAMA

O tym, że RPG od twórców Wiedźmina pojawi się w Los Angeles, ptaszki ćwierkały od jakiegoś czasu, ale cały czas nie mieliśmy oficjalnego potwierdzenia. Wreszcie się pojawiło, a wyłapało je czujne oko z Reddita. Na oficjalnej stronie targów w kategorii produktów znalazły się trzy wpisy, które mówią wszystko:

Role-Playing > PC/Windows
Role-Playing > Sony PlayStation 4
Role-Playing > Xbox One.

Nie da się ukryć, że twórcy Cyberpunka 2077, mówiąc oględnie, nie rozpieszczają nas. O samej grze wiemy niewiele, o dacie jej premiery jeszcze mniej. Dlatego właśnie tyle osób tęsknie spoglądało ku E3. Teraz, kiedy informacja została potwierdzona, możemy tylko skreślać kolejne dni w kalendarzu, a potem godziny na cyferblacie i minuty. Tak, będę miała w czerwcu bardzo pomazany zegarek, ale wreszcie dowiemy się czegoś więcej, bo na razie głównie błądzimy w ciemnościach.

Wiemy już, że Cyberpunk 2077 zostanie pokazany na E3. Ile lat przyjdzie nam czekać na grę?

Może nie będzie tak źle. Kto by pomyślał, że to właśnie urzędnicze papiery rzucą więcej światła na grę, no ale stało się. CD Project RED postanowił zdobyć złote monety na dofinansowanie kilku projektów i aby je zdobyć musiał opisać, na co zostaną one przeznaczone. W samym opisie celów nie ma nic przesadnie zaskakującego. Redzi potrzebują waluty na stworzenie rozgrywki dla wielu graczy, kreację grywalnego miasta, które będzie tworzone w czasie rzeczywistym, dostarczenie jakości filmowej do gry i lepszej jakości animacji ciała i twarzy. Wszystko to oczywiście nowe, lepsze, dokładniejsze, ale to, co naprawdę ciekawe, kryje się gdzie indziej. Na realizację planów mają czas do lipca 2019 r.

REKLAMA

Co prawda nie można się spodziewać, że gra trafi wówczas do sklepów, to raczej byłoby marzenie ściętej głowy, ale jest nadzieja na to, że w przyszłe lato wreszcie dowiemy się znacznie więcej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jest szansa, że dostaniemy jakieś grywalne fragmenty.

Czerwiec 2018 r. pierwsza porcja informacji, a potem pewnie przyjdzie nam uzbroić się znów w cierpliwość i znów czekać do lata na więcej. Chciałabym napisać, że twórcy powinni się spieszyć, bo przegapią swój czas, bo ludzie się znudzą tematem, a właśnie teraz Cyberpunk jest modny, ale kogo ja oszukuję. Twórcy wiedzą zbyt dobrze, że wystarczy im sześć znaków, żeby zelektryzować fanów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA