REKLAMA

LG walczy z największą bolączką Androida i otwiera Centrum Aktualizacji Oprogramowania

Aktualizacja oprogramowania smartfonów LG może nabrać tempa. To nie żart. W Korei otwarto pierwsze Centrum Aktualizacji Oprogramowania. No to tyle, jeśli chodzi o wiarę producentów w powodzenie projektu Treble. 

12.04.2018 10.18
Centrum Aktualizacji Oprogramowania LG
REKLAMA
REKLAMA

Aktualizacje, na które trzeba czekać długie miesiące, często wchodzą na telefony w momencie, w którym dostępna była już ich następna wersja. Project Treble i Android Oreo miały być odpowiedzią na jedną z największych wad systemu operacyjnego zarządzanego przez zielonego robota. Na razie zmian nie widać. Być może najwyższy czas na to, żeby producenci poszukali własnych rozwiązań tego problemu.

Centrum Aktualizacji Oprogramowania LG zatroszczy się o to, żeby klienci nie czekali miesiącami na wprowadzenie zmian.

LG postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce. Właśnie otwarte Centrum Aktualizacji Oprogramowania ma zajmować się dokładnie tym, co wynika z jego nazwy. Dbać o szybsze aktualizowanie systemu operacyjnego na smartfony. Pierwszym jego zadaniem będzie wprowadzenie Androida Oreo na LG G6, który nadal działa na Nougacie.

Nie wiem, czy otwarcie nowego centrum to wotum nieufności dla obiecanych przez Google'a zmian, czy dostosowanie się do nich zawczasu. Jeśli obietnice Google'a związane z Oreo nie zostaną dotrzymane, takie posunięcie może dać LG realną przewagę na rynku smartfonów.

Project Treble, czyli miało być tak pięknie.

Na razie nie tylko na każdą kolejną aktualizację trzeba czekać miesiącami, ale część telefonów po prostu jej nie otrzymuje. Project Treble miał to zmienić. W teorii rozwiązanie problemu jest banalnie proste. Dzięki oddzieleniu systemu operacyjnego od nakładki producenta aktualizacja Androida nie wymaga dostosowywania samej nakładki. Dzięki temu producenci nie muszą tracić czasu na wprowadzanie zmian u siebie, a aktualizacja może znacznie szybciej znaleźć się na telefonach.

REKLAMA

LG postanowiło potraktować aktualizacją oprogramowania poważnie. Oferowanie stabilnych, regularnych i, przede wszystkim, szybkich aktualizacji może być dobrą metodą na wyróżnienie się na tle nieskorej do pośpiechu konkurencji. Warto bacznie obserwować, jak nowe centrum będzie sobie radziło z wprowadzaniem Androida P, którego wersja deweloperska jest już dostępna.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA