REKLAMA

Znamy datę premiery i zawartość edycji kolekcjonerskiej World Of Warcraft: Battle for Azeroth

Z niecierpliwością czekam na nowy dodatek do World Of Warcraft: Battle for Azeroth. W tym, siódmym już, rozszerzeniu powracamy do tematyki konfliktu pomiędzy dwiema dominującymi świat gry frakcjami: hordą i przymierzem.

05.04.2018 13.00
Znamy datę premiery World Of Warcraft: Battle for Azeroth
REKLAMA
REKLAMA

W trakcie ostatniego BlizzConu i tuż po nim pisaliśmy szczegółowo o najważniejszych zmianach w grze, jakie przyniesie Battle for Azeroth. W trakcie niedawnego spotkania dla prasy w siedzibie Blizzarda w Kalifornii, Ian Hazzikostas, dyrektor World of Warcraft: Battle for Azeroth, podzielił się ze zgromadzonymi dziennikarzami wcześniej niepublikowanymi informacjami.

 class="wp-image-710508"

Hazzikostas pracuje w Blizzardzie od 2008 roku - początkowo zajmował się implementacją mechaniki bossów i raidów, jak również jest twórcą systemu osiągnięć, które wprowadzono w dodatku Wrath of the Lich King i okazały się wielkim sukcesem wśród graczy. Oto garść informacji które zdradził dziennikarzom.

Gracze Hordy rozpoczną swoją przygodę w Battle for Azeroth od nietypowego zadania

Fabuła gry wymaga od bohaterów Azeroth poszukiwania potężnych sprzymierzeńców, aby uderzyć na wrogą frakcję. Sojuszników, jakich jeszcze w grze nie widzieliśmy. Są to mieszkańcy nieznanych w grze archipelagów. Przymierze szukać będzie pomocy w Kul Tiras - rządzonym przez rodzinę Proudmoore. Horda będzie chciała uzyskać przychylność trolli z Zandalari, jednak w ich przypadku nie będzie to takie łatwe. Przecież gracze byli wrogo nastawieni do trolli z Zandalaru! W związku z tym twórcy gry przygotowali specjalne wprowadzenie - misję, w której będziemy musieli uratować księżniczkę Trolli, Talanji.

Battle for Azeroth będzie miał edycję kolekcjonerską. I to jaką!

Edycje kolekcjonerskie kolejnych dodatków do World Of Warcraft to coś wartego... no cóż, kolekcjonowania. Zawsze były to pudła wypełnione najróżniejszymi dobrami. Zazwyczaj dostawaliśmy artbook - album z grafikami, dodatkowe płyty z filmami zza kulis tworzenia gry, czasami mapę czy talię kart, podkładkę pod myszkę. Wszystko to zapakowane w ten sposób, by pasowało do pozostałych i ozdabiało naszą półkę.

 class="wp-image-710517"

Tym razem będzie podobnie. Oprócz płyty z filmem o tworzeniu gry i płyty ze ścieżką dźwiękową otrzymamy dwie kolekcjonerskich ciekawostki:

  • Pierwsza, to dwie minipowieści wprowadzające w grę. Oprawione w twarde okładki, pokażą nam genezę Bitwy o Azeroth z punktu widzenia obu frakcji. Każda z nich będzie miała unikalną, związaną z estetyką Hordy i Przymierza, okładkę.
  • Drugi z niespotykanych dotąd w dodatkach kolekcjonerskich prezentów to medalion zwany Znakiem Lojalności - ma on dwie strony, podobnie jak okładki powieści nawiązuje symboliką do Hordy i Przymierza. Może służyć jako ozdoba biurka lub przycisk do papieru.
 class="wp-image-710511"

Duże zmiany czekają PVP - Player vs Player

Gracze, którzy lubią walczyć z innymi, doświadczą wielu zmian wraz z nadejściem premiery nowego dodatku. Będą one dotyczyć wszystkich, nie tylko tych, którzy kupią nowe rozszerzenie. Najważniejszą zmianą będzie koniec z serwerami PvE oraz PvP. Odtąd, każdy gracz odwiedzając stolicę swojej frakcji będzie miał możliwość włączenia tzw. War Mode, czyli po prostu trybu PvP, dzięki któremu pozostając na tym samym serwerze, wejdzie w interakcję jedynie z graczami w tym samym trybie. Tym sposobem problemy, z jakimi stykali się dotąd gracze (moja postać jest na serwerze PvE, a moi znajomi na serwerze PvP) zostanie rozwiązany.

 class="wp-image-710502"

Gracze z włączonym trybem PvP będą narażeni na utrudnienia np. w wykonywaniu misji, w trakcie rozwijania postaci. W każdej chwili będą musieli rozglądać się, czy ktoś nie chce ich zaatakować. - Średnio więc - stwierdził Ian Hazzikostas w trakcie prezentacji - wykonanie zadania zajmie im więcej czasu. W związku z tym będą nagrodzeni. Otrzymają trochę większą liczbę punktów doświadczenia, waluty w grze oraz azerytu tak, aby wyrównać średnią wydajność postaci w obu trybach w grze.

Znamy dokładną datę premiery Battle for Azeroth!

Najważniejsze zostawiłem na koniec! W trakcie spotkania w campusie Blizzarda pokazano również trailer, zdradzający datę premiery.

REKLAMA

Battle for Azeroth zadebiutuje 14 sierpnia 2018 roku!

Innymi słowy za trochę ponad 4 miesiące, cała zawartość nowego dodatku wraz z możliwością rozwijania postaci do 120 poziomu oraz odwiedzania nowych kontynentów, zostanie odblokowana dla wszystkich posiadaczy rozszerzenia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA