REKLAMA

Dodatek do World Of Warcraft pojawi się dopiero latem. Są powody, by zamówić go już dziś

Premiera nowego, już siódmego dodatku do gry World Of Warcraft, czyli Battle for Azeroth, zbliża się wielkimi krokami. Nie znamy jeszcze dokładnej daty, ale wiemy, że musi ona nastąpić najpóźniej latem 2018 roku.

01.02.2018 10.00
Dodatek do World Of Warcraft pojawi się dopiero latem. Warto zamówić go dziś
REKLAMA
REKLAMA

Skąd to wiadomo? Wczoraj uruchomiono możliwość zamówienia przedpremierowego rozszerzania, i na stronie produktu jest informacja, że dodatek ukaże się najpóźniej 21. września 2018 roku.

 class="wp-image-671758"

Dla aktywnych graczy w największe MMORPG czekanie z zakupem nie wchodzi w grę, dlatego Blizzard wpadł na pomysł, jak zachęcić do wcześniejszego preorderu. Jeden z elementów dodatku - czyli możliwość grania rasami sprzymierzonymi jest dostępny już teraz. Po spełnieniu odpowiednich warunków, czyli odblokowanego osiągnięcia i reputacji u odpowiedniej frakcji w grze, możemy rozpocząć misje, które zakończą się możliwością stworzenia nowej postaci należącej do jednej z nowych ras:

  • W ramach Hordy będziemy mogli odblokować postaci taurenów z Wysokiej Góry (Highmountain Taurens), oraz Dzieci Nocy (Nightfallen)
  • Z kolei miłośnicy Przymierza uzyskają dostęp do elfów Pustki (Void Elves) oraz świetlistych dranei (Lightforged Draenei).

Z zapowiedzi przekazanych dotąd przez twórców gry wynika, że to nie wszystkie rasy sprzymierzone jakie zobaczymy. W trakcie trwania gry będą dodawane kolejne.

 class="wp-image-671770"

Każda postać należąca do nowej rasy charakteryzuje się unikalnymi cechami lub umiejętnościami właściwymi dla niej, jak również unikalnym wyglądem zbroi i wierzchowcem. Jak odkryli użytkownicy forum World of Warcraft na Reddit, postaci te mogą wchodzić w ciekawe interakcje z NPC w grze. Przykładowo, void elf jest nieprzychylnie przyjmowany w Katedrze Światłości w Stormwind jako "innowierca".

Inną funkcją, którą otrzymamy od razu po zakupieniu rozszerzenia jest token umożliwiający natychmiastowy awans jednej postaci na poziom 110. Jest to kolejny token, do którego przyzwyczaił nas Blizzard od kilku dodatków. Dzięki niemu jesteśmy w stanie bez poświęcania czasu uzyskać postać o poziomie umożliwiającym na granie zawartości z Battle for Azeroth.

 class="wp-image-671767"

Grafika będąca plakatem i okładką dodatku nawiązuje do początków Warcrafta. Kto pamięta pierwszą grę Warcraft: Orcs & Humans oraz kolejną czyli Tides of Darkness, od razu rozpozna podobieństwo. Jest to świadome nawiązanie: Battle for Azeroth ma powrócić do odwiecznego konfliktu pomiędzy Przymierzem i Hordą, i zmusić każdego z graczy do stanowczego opowiedzenia się po stronie swojej frakcji.

REKLAMA
 class="wp-image-671761"

Jeśli odblokujemy dodatek, do lata mamy czas, aby rozwinąć postać należącą do jednej z nowych ras - a że zaczynają one od poziomu 20, a dzięki patchowi 7.3.5 wszystkie krainy skalują się do poziomu postaci, może to być ciekawe przeżycie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA