REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Do Biedronki trafi Xiaomi Redmi Note 5A. Są co najmniej trzy powody, żeby go kupić

Wczoraj gruchnęła wieść, że Xiaomi Redmi Note 5A trafi wkrótce do Biedronek w okazyjnej cenie. Czy warto go kupić?

30.03.2018
11:43
Xiaomi Redmi Note 5A w Biedronce.
REKLAMA
REKLAMA

Już w przyszły piątek, 6 kwietnia 2018 r., do Biedronek w całej Polsce trafi budżetowy smartfon Xiaomi. Za niespełna 400 zł będzie można nabyć urządzenie mające naprawdę sporo do zaoferowania w tej klasie. Przyjrzyjmy się jego największym plusom i minusom.

Xiaomi Redmi Note 5A class="wp-image-584716"

Xiaomi Redmi Note 5A – 3 razy na tak

  • Jakość wykonania i podzespoły: jedno nierozerwalnie łączy się z drugim. Xiaomi Redmi Note 5A, ma solidną obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego, zwieńczoną 5,5-calowym wyświetlaczem. Pod ekranem pracują zaś całkiem rozsądne komponenty – procesor Snapdragon 425, 2 GB RAM-u i 16 GB pamięci na dane. Takie parametry nierzadko znajdziemy w dwukrotnie droższych konstrukcjach.
  • Dobry czas pracy na jednym ładowaniu: Xiaomi Redmi Note 5A napędzany jest przez ogniwo o pojemności 3080 mAh, co w połączeniu z ekranem o niższej rozdzielczości i energooszczędnymi podzespołami przekłada się na całodniowy, a czasem nawet dwudniowy czas pracy. Wszystko zależy oczywiście od tego, jak używamy telefonu, ale na pełne 24 godziny z dala od gniazdka możemy liczyć praktycznie zawsze.
  • Zawsze świeże oprogramowanie: mowa oczywiście nie o samym Androidzie, a o najnowszej wersji nakładki systemowej MIUI. Xiaomi dba o regularne aktualizacje nawet najtańszych urządzeń, więc kupując Xiaomi Redmi Note 5A mamy pewność, że przez długi czas będziemy otrzymywać niezbędne łatki bezpieczeństwa i nowe funkcje.

Xiaomi Redmi Note 5A – 3 razy na nie

  • Oprogramowanie: wspomniana nakładka MIUI nie każdemu będzie odpowiadać. Android w wydaniu Xiaomi jest cukierkowy, zaśmiecony i wymaga przyzwyczajenia. Z pewnością nie jest to system, w którym laik momentalnie się odnajdzie, a też na tle konkurencyjnych nakładek wypada raczej blado. Na szczęście w MIUI możemy zmienić dosłownie wszystko, a w razie konieczności… możemy zmienić też samo MIUI.
  • Rozdzielczość ekranu: wyświetlacz w Xiaomi Redmi Note 5A ma aż 5,5” przekątnej, ale tylko 1280 x 720 pikseli rozdzielczości. To niestety oznacza relatywnie niskie zagęszczenie pikseli i nie tak ostry obrazek, jak moglibyśmy sobie życzyć. Pod innymi względami (kąty widzenia, kontrast, kolory) wyświetlacz jest jak najbardziej ok.
  • Kiepski aparat: i mam tu na myśli naprawdę kiepski aparat. Od biedy nada się do zrobienia zdjęcia dokumentom czy uwiecznienia chwili w dobrym świetle, ale wewnątrz pomieszczeń produkowany przezeń obrazek jest fatalny. Tylko czy można liczyć na cokolwiek innego w telefonie za 400 zł?
Xiaomi Redmi Note 5A class="wp-image-584714"

Xiaomi Redmi Note 5A – czy warto kupić?

REKLAMA

Podsumujmy wady i zalety, podzielmy przez cenę, i wynik działania jest prosty: warto kupić. Pomimo kilku wad ten telefon oferuje znacznie więcej niż dowolny inny model kosztujący 399 zł.

A jeśli jeszcze masz wątpliwości, wypatruj naszej pełnej recenzji. Dawid Kosiński pracuje nad nią w pocie czoła, by jeszcze przed startem sprzedaży w Biedronce recenzja Xiaomi Redmi Note 5A zagościła na Spider’s Web.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA