REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Android Wear umiera, rodzi się Wear OS by Google. Z myślą o klientach Apple'a

Google nie pozostawia ątpliwości. System operacyjny do zegarków w obecnej formie nie ma przyszłości. Android Wear został zastąpiony przez Wear OS by Google. Wszystko po to, by zainteresować posiadaczy iPhone’ów.

15.03.2018
20:08
android wear zmienia się w wearOS by Google
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsze informacje o tym, że Android Wear trafi na śmietnik historii, pojawiły się na początku tygodnia. Od samego początku wyglądały wiarygodnie. Taka zmiana nazwy wydaje się bardzo logicznym krokiem.

Google oficjalnie potwierdza koniec Android Wear.

Do tej pory powstało ponad 50 modeli inteligentnych zegarków opartych o platformę Android Wear. Partnerami zostali nie tylko producenci smartfonów, ale również firmy zajmujące się do tej pory klasycznych zegarków.

Twórcy systemu Android przez kilka dni trzymali odbiorców w niepewności. Na chwilę przed targami Baselworld firma ogłosiła jednak oficjalnie zaadoptowanie nowej nazwy dla swojego systemu do zegarków.

wear OS by Google koniec Android Wear class="wp-image-699993"

Dlaczego Android Wear zmienia się w Wear OS by Google?

Google przekonuje, że od samego początku chciano, by z urządzeń ubieralnych z tym systemem mogli korzystać wszyscy - niezależnie od tego, w jakim stylu się ubierają i z jakich telefonów korzystają.

Stosowanie przez twórców zegarków nazwy Android Wear mogło sugerować, że do działania zegarków opartych o ten system niezbędny jest smartfon z Androidem. A to przecież nie do końca tak.

Google chce, by zegarków z Wear OS używali klienci Apple’a.

Już od dawna zegarki z oprogramowaniem Google’a są w stanie (choć w ograniczonym stopniu) współpracować ze smartfonami największego konkurenta firmy z Mountain View - czyli Apple’a. Klienci się na nie chętnie decydowali.

REKLAMA

Aż jeden na trzech posiadaczy smarwatcha z systemem Google w 2017 roku korzystał z iPhone’a. Popularność zegarków z Android Wear wśród klientów Apple’a nie dziwi. Apple Watch z prostokątną kopertą nie każdemu posiadaczowi iPhone’a przypadł do gustu.

Na temat Wear OS by Google ciągle wiemy jednak niewiele. Android Wear nie otrzymał żadnej większej aktualizacji od roku, a producenci obecni na rynku mobilnym nagle przestali prezentować nowe zegarki. Mogłoby się wydawać, że rynek technologii ubieralnych się nasycił. Google ani myśli jednak odpuszczać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA