REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tanie tablety graficzne Wacoma właśnie stały się znacznie lepsze. Oto nowe Intuosy

Tablety graficzne Wacom Intuos to bardzo popularna propozycja dla osób zaczynających swoją przygodę z grafiką, a niekiedy także dla fotografów pracujących przy retuszu. Nowa odsłona tych urządzeń wnosi mnóstwo nowości.

06.03.2018
19:56
Oto nowa seria tanich tabletów graficznych Wacom Intuos
REKLAMA
REKLAMA

Wacom zaprezentował dziś nową serię tabletów graficznych Intuos przeznaczonych dla początkujących artystów. Dotychczasowe Intuosy debiutowały w 2015 roku i do dziś były bardzo popularnym wyborem z uwagi na cenę. Podstawową wersję w małym rozmiarze można kupić za 330 zł, a więc jest to sprzęt właściwie na każdą kieszeń.

Dotychczasowym Intuosom brakowało wielu funkcji z droższych urządzeń, a dzisiejsza premiera dodaje sporo nowości.

Seria Wacom Intuos na 2018 rok to nowe funkcje przy tej samej cenie.

 class="wp-image-693898"

Nowa seria Intuosów jest dostępna w dwóch rozmiarach: S oraz M. Tablety zachowały rozmiar aktywnego obszaru ze swoich poprzedników, ale wymiary urządzeń zmniejszyły się dzięki mniejszym ramkom. Zmalała też masa urządzeń, choć ten parametr nie jest szczególnie istotny w przypadku tabletu.

Wersja S ma powierzchnię roboczą o wymairach 152 x 95 mm , a wersja M - 216 x 135 mm.

 class="wp-image-693892"

Nowości widać w konstrukcji. U góry pojawiło się wyżłobienie, w którym możemy odłożyć piórko. Tej drobnostki bardzo brakowało w poprzedniej odsłonie, gdzie rysiki lubiły toczyć się po biurku, a niekiedy wręcz gubić. Dodatkowo w wyżłobieniu znajdują się cztery przyciski Express Key, które można przypisać np. do zmiany parametrów pędzla.

Oba rozmiary tabletu są dostępne w opcjonalnej wersji z wbudowanym modułem Bluetooth, co umożliwia bezprzewodowe połączenie z komputerem.

Bardzo dużą nowością jest też samo piórko.

 class="wp-image-693901"

Nadal jest to bezbateryjna, bezprzewodowa konstrukcja, która teraz rozpoznaje aż 4096 poziomów nacisku. Poprzednik potrafił rozpoznać tylko 1024 poziomy. Wacom zwiększył też masę piórka, co jest dobrą wiadomością, ponieważ poprzednie wydawało się zbyt plastikowe i zabawkowe.

Nowe piórko jest dodatkowo wykończone gumą, czego bardzo brakowało w poprzedniku.

Co ważne, najtańszy model Wacoma zachował swoją niską cenę!

 class="wp-image-693895"

Mniejsza wersja tabletu bez łączności Bluetooth została wyceniona w Polsce na 339 zł i jest dostępna w kolorze czarnym. Wacom dodaje gratis do wyboru jeden z dwóch programów: Corel Painter Essentials 6 lub Corel AfterShot 3.

Intus S w wersji Bluetooth kosztuje 429 zł i jest dostępny w kolorach czarnym, pistacjowym lub różowym, przy czym ten ostatni jest dostępny tylko na wybranych rynkach. Dodatkowo możemy pobrać dwa wybrane programy z trzech: Corel Painter Essentials 6, Corel AfterShot 3 lub Celsys Clip Studio Paint Pro.

REKLAMA

Większy wariant, czyli Wacom Intuos w rozmiarze M jest sprzedawany tylko w wariancie Bluetooth i został wyceniony na 849 zł. Urządzenie jest dostępne w kolorach czarnym pistacjowym lub limitowanym różowym. Kupujący mogą pobrać wszystkie trzy programy z listy Wacoma, czyli Corel Painter Essentials 6, Corel AfterShot 3 oraz Celsys Clip Studio Paint Pro.

Jestem przekonany, że nowe tablety graficzne będą hitem nadchodzącego roku, a może nawet kilku lat. Już poprzednia generacja była domyślnym wyborem dla wielu grafików, natomiast nowe urządzenia są pod kilkoma kluczowymi aspektami znacznie lepsze.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA