Gry  / News

Finał Starctraft 2 zdominował Rogue. Koreańczyk wygrał finał 4-0 i nie dał szans rywalowi

Dominacji Rogue'a w Starcrafcie 2 ciąg dalszy. Koreańczyk wygrał finał 4-0 i praktycznie nie dał szans swojemu rodakowi - Classicowi.

IEM 2018 to nie tylko Counter-Strike: GO, ale również świetny turniej Starcrafta 2, rozgrywany w katowickim MCK. Dlaczego świetny? Zgodnie ze słowami wielu fanów, nagromadzenie doskonałych meczów znacznie przekraczało średnią. Dodatkowo dostaliśmy optymalny system rozgrywek i żywiołową, głównie polską publiczność.

Tak wyglądała scena Starcraft 2.

W finale zmierzyli dwaj Koreańczycy, bo... kto inny dzieli i rządzi w Starcrafcie 2?

Od początku warunki dyktował Lee "Rogue" Byung Ryul - 24-letni reprezentant Jin Air Green Wings, grający Zergami. Do finału to właśnie on przystępował w roli faworyta mając za sobą świetne 12 ostatnich miesięcy. W 2017 roku Rogue wygrał szanghajski IEM, GSL Super Tournament 2, a także WCS Global Finals. Za te trzy wiktorie Rogue skasował w sumie nieco ponad 300 tys. dol. Kim "Classic" Doh Woo kończył zaś zeszły rok w najlepszym wypadku w półfinałach.

Classic był bezradny - mecz zakończył się w mniej niż 2 godziny.

Finał skończył się na szybkim 4 - 0.

Rogue dominował na każdej z nich, nie dając przeciwnikowi szans na rozwinięcie skrzydeł. Taka przewaga dziwiła tym bardziej, że Classic w poprzednich rundach oddał przeciwnikom tylko dwie mapy. Za swoje zwycięstwo Rogue zainkasował 150 tys. dolarów.

Co ciekawe, w play-offach grał tylko jeden zawodnik spoza Korei - Fin Serral.

W turnieju Starcraft 2 grali też Polacy - Elazer i Nerchio.

Nerchio z lewej, Elazer z prawej.

Niestety obaj zakończyli swój udział w rozgrywkach już wczoraj. Zapewne właśnie dzięki temu mieli nieco czasu dla mediów i udzielili mi krótkich wywiadów o swoich początkach i obecnym spojrzeniu na e-sport:

“Zawodowy szachista może zrobić tydzień przerwy od grania. Ja od kilku lat nie miałem przerwy od Starcrafta”

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst