REKLAMA

Finał Starctraft 2 zdominował Rogue. Koreańczyk wygrał finał 4-0 i nie dał szans rywalowi

Dominacji Rogue'a w Starcrafcie 2 ciąg dalszy. Koreańczyk wygrał finał 4-0 i praktycznie nie dał szans swojemu rodakowi - Classicowi.

04.03.2018 14.59
Finał Starctraft 2 zdominował Rogue. Skończyło się na 4 - 0.
REKLAMA
REKLAMA

IEM 2018 to nie tylko Counter-Strike: GO, ale również świetny turniej Starcrafta 2, rozgrywany w katowickim MCK. Dlaczego świetny? Zgodnie ze słowami wielu fanów, nagromadzenie doskonałych meczów znacznie przekraczało średnią. Dodatkowo dostaliśmy optymalny system rozgrywek i żywiołową, głównie polską publiczność.

 class="wp-image-692473"
Tak wyglądała scena Starcraft 2.

W finale zmierzyli dwaj Koreańczycy, bo... kto inny dzieli i rządzi w Starcrafcie 2?

Od początku warunki dyktował Lee "Rogue" Byung Ryul - 24-letni reprezentant Jin Air Green Wings, grający Zergami. Do finału to właśnie on przystępował w roli faworyta mając za sobą świetne 12 ostatnich miesięcy. W 2017 roku Rogue wygrał szanghajski IEM, GSL Super Tournament 2, a także WCS Global Finals. Za te trzy wiktorie Rogue skasował w sumie nieco ponad 300 tys. dol. Kim "Classic" Doh Woo kończył zaś zeszły rok w najlepszym wypadku w półfinałach.

 class="wp-image-692524"
Classic był bezradny - mecz zakończył się w mniej niż 2 godziny.

Finał skończył się na szybkim 4 - 0.

Rogue dominował na każdej z nich, nie dając przeciwnikowi szans na rozwinięcie skrzydeł. Taka przewaga dziwiła tym bardziej, że Classic w poprzednich rundach oddał przeciwnikom tylko dwie mapy. Za swoje zwycięstwo Rogue zainkasował 150 tys. dolarów.

Co ciekawe, w play-offach grał tylko jeden zawodnik spoza Korei - Fin Serral.

W turnieju Starcraft 2 grali też Polacy - Elazer i Nerchio.

 class="wp-image-692374"
Nerchio z lewej, Elazer z prawej.

Niestety obaj zakończyli swój udział w rozgrywkach już wczoraj. Zapewne właśnie dzięki temu mieli nieco czasu dla mediów i udzielili mi krótkich wywiadów o swoich początkach i obecnym spojrzeniu na e-sport:(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'gde-default', 'nGibIAC5rBGm._N3nKfS9mYmfXTBryOyZ1KSnpwROsL.m7', 'ymltoqrprc', 'emktojnhmhljawhrdybnleggwzlc'], ['viewable', 'gde-default', 'nGibIAC5rBGm._N3nKfS9mYmfXTBryOyZ1KSnpwROsL.m7', 'vnckcoluix', '_gde_isndwl_vnckcoluix']);
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA