REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

To już oficjalne. Geralt z Rivii jest wojownikiem w bijatyce SoulCalibur VI

Nasze redakcyjne przypuszczenia z poprzedniego tygodnia potwierdziły się. Geralt z Rivii (w wersji z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon) zasili szeregi wojowników nadchodzącej bijatyki SoulCalibur VI. Możemy już zobaczyć, jak Rzeźnik z Blaviken spisuje się w akcji.

15.03.2018
14:57
Geralt z Rivii oficjalnie wojownikiem w grze SoulCalibur VI. Oto zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Gdy pracownicy polskiego studia CD Projekt RED zapowiadali na Twitterze, że Geralt może gościnnie pojawić się w innej grze wideo, SoulCalibur VI od razu wydało się nam najbardziej oczywistym wyborem. Wiedźmina oraz serię bijatyk łączy wszakże ten sam wydawca - Bandai Namco - co na pewno ułatwiło proces dogadywania się Polaków z Japończykami.

Polskie studio udostępniło swoim partnerom oryginalne zasoby z Wiedźmina 3, takie jak model postaci, animacje czy uzbrojenie. Japońscy producenci chwalą się z kolei, że dzięki bardzo dobrej współpracy udało się im w pełni zintegrować styl walki i wygląd Geralta z ich własną grą.

 class="wp-image-699822"

SoulCalibur VI to bijatyka nastawiona na broń białą. Biały Wilk pasował więc jak ulał.

Wszakże dwa miecze to znak rozpoznawczy Wiedźmina. Nasz swojski Geralt wpisuje się ponadto w ogólną stylistykę japońskiej gry, która nawiązuje do świata z okresu XVI wieku. A na pewno robi to lepiej niż Yoda czy Darth Vader, którzy gościnnie pojawiali się w poprzednich odsłonach Soul Calibura.

Zachodni gracze na pewno docenią, że głosu postaci ponownie użyczy aktor Doug Cockle. Kolejnym smaczkiem jest arena, która znajdzie się w podstawowej wersji gry. Posiadacze SoulCalibur VI będą mogli krzyżować miecze w samym Kaer Morhen - warowni będącej główną siedzibą wiedźmińskiego cechu wilka, do którego należy Geralt.

Bandai Namco przygotowało zwiastun, na którym możemy zobaczyć, jak Wiedźmin Geralt spisuje się w SoulCalibur VI:

Podoba mi się, że poza dwoma mieczami, postać wykorzystuje również magiczne znaki. Może to tylko moje wrażenie, ale wydaje mi się, że model postaci nieco ucierpiał na szczegółowości, zwłaszcza porównując go z tym, jaki pojawia się w Dzikim Gonie. Widać to głównie na twarzy Białego Wilka.

REKLAMA

Jestem ciekaw, jak obecność Geralta w SCVI przełoży się na popularność tej gry w Polsce. No bo chyba nikt nie ma wątpliwości, kto będzie w naszym kraju najczęściej wybieranym wojownikiem SC VI. Przynajmniej w początkowej fazie obecności gry na rynku. No i tak zupełnie między nami - czy to nie wspaniałe, że Geralt stał się tak popularny, lubiany oraz rozpoznawalny, że producenci innych gier wideo z chęcią zapraszają go do własnych wirtualnych światów? CDP RED ma kolejny powód do dumy.

SoulCalibur VI pojawi się na sklepowych półkach w 2018 roku (dokładniejsza data nie jest znana), w wersji na PS4, XONE oraz PC. Tytuł dystrybuowany przez Cenegę będzie oferował angielską wersję językową.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA