Tech  / News

Fani Xiaomi powinni zapisać tę datę w kalendarzu - otwarcie pierwszego w Polsce salonu Xiaomi

191 interakcji
dołącz do dyskusji

Już w tym miesiącu zostanie otwarty pierwszy w Polsce salon Xiaomi w Krakowie. Wreszcie. Polski dystrybutor chińskiego producenta obiecywał nam to już od jakiegoś czasu.

Xiaomi nie spieszy się z podbojem Europy. W Polsce będzie to dopiero drugi sklep otwarty przez chińskiego producenta, co może dziwić, zważywszy na całkiem dużą popularność tej marki w naszym kraju. Na szczęście wygląda na to, że firma rozkręca się ze swoją ofertą dla Polaków. W 2016 r. pojawiła się na polskim Allegro, w 2017 r. otworzyla pierwszy sklep, średniej wielkości wyspę w warszawskiej galerii handlowej, a pod koniec stycznia tego roku zaczęła prowadzić autoryzowaną stronę internetową z produktami marki.

Tym razem mieszkańcy Krakowa mają dostać salon z prawdziwego zdarzenia. Otwarcie punktu w Centrum Handlowym Serenada odbędzie się już w przyszłym tygodniu. Od następnej soboty, 24 marca, fani marki będą mogli na własne oczy przekonać się, jak wygląda salonowa oferta chińskiego producenta dla klientów z Polski. Mam nadzieję, że tym razem polski dystrybutor w pełni wykorzysta możliwości, które oferuje większa powierzchnia i zatrze niesmak, który pozostał po otwarciu warszawskiego punktu sprzedaży.

Salon Xiaomi w Krakowie? Miał być w Warszawie i to już rok temu.

Rok temu polski dystrybutor marki umiejętnie podgrzewał atmosferę, ale rok temu, 2 czerwca 2017 r., w dzień otwarcia, fani marki mogli się poczuć nabici w balona. Szumnie zapowiadany sklep okazał się wyspą, umiejscowioną w korytarzu galerii handlowej (w warszawskiej Arkadii). Niby sklep jak sklep, ale jednak doświadczenie zupełnie inne niż w salonie.

Na otwarcie przygotowano wtedy poza telefonami głośnik Bluetooth, opaskę miBand 2, powerbanki, słuchawki oraz google wirtualnej rzeczywistości. Pokazano też nieznajdujące się do tamtej pory w Polskiej dystrybucji urządzenia, takie jak oczyszczacz powietrza Air Purifier i odkurzacz Mi Robot Vacuum Cleaner. Oczywiście nie zabrakło też smartfonów producenta, które, choć znane klientom, wzbudziły najwięcej zainteresowania.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst