REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Sony obniża polską cenę zestawu PSVR z kamerą. 300 złotych zostaje w kieszeni

Od 29 marca 2018 r. gogle wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR (PSVR) będą tańsze o 100 euro. Sugerowana cena wynosząca 399 euro zostanie zmniejszona do 299 euro. Gigantyczna obniżka, która pozwoli zaoszczędzić około 300 zł.

28.03.2018
13:24
Sony obniża polską cenę gogli PSVR z kamerą. 300 zł w kieszeni
REKLAMA
REKLAMA

PSVR to najtańsze, najprostsze i najbardziej intuicyjne gogle wirtualnej rzeczywistości dedykowane graczom. Urządzenie oferuje gorsze parametry względem produktów konkurencji, ale do jego uruchomienia wystarczy konsola PlayStation 4 oraz kamera. Dzięki temu PSVR wyrosło na najpopularniejszy sprzęt z kategorii VR, sprzedając się ponad dwukrotnie lepiej niż HTC Vive oraz Oculus Rift razem wzięte.

Dotychczas Sony sprzedało ponad 2 mln zestawów PSVR.

Mało, porównując sumę do liczby sprzedanych PS4. Dużo, jak na gogle VR dedykowane stricte grom wideo. Sony posiada przy okazji najciekawszy katalog gier w wirtualnej rzeczywistości, z niesamowitym Resident Evil 7 na czele listy. Inne warte odnotowania produkcje na wyłączność to Farpoint wykorzystujący świetny Aim Controller, Until Dawn: Rush of Blood, Batman Arkham VR oraz Driveclub VR. Właśnie dzisiaj swoją aktualizację VR dostało również bardzo dobre WipeOut Omega Collection.

Liczby stojące za rynkiem wirtualnej rzeczywistości nie są imponujące. Najważniejsze jest jednak, że rosną. Powoli, ale systematycznie. Stabilnie powiększająca się popularność VR pozwala sądzić, że to coś więcej niż tylko przemijająca moda, jak obraz 3D w domowych telewizorach. Weźmy też pod uwagę, że sprzęt VR jest dopiero na początku swojej drogi. Niebawem wirtualna rzeczywistość stanie się w pełni bezprzewodowa i właśnie ten moment będzie kluczowy dla branży.

 class="wp-image-600494"

Sony chce powiększyć bazę klientów PSVR, obniżając cenę zestawu z kamerą do 299 euro.

REKLAMA

W przeliczeniu na naszą walutę daje to 1259 zł. Aktualna średnia cena zestawu z kamerą wynosi natomiast 1569 zł. Obniżka jest więc naprawdę odczuwalna. Dzięki nowej cenie w portfelu zostaje aż 300 złotych, za które można kupić przynajmniej kilka gier VR. Te zazwyczaj są znacznie tańsze (oraz znacznie krótsze) od tradycyjnych, płaskich produkcji.

Jeżeli oferta Sony was zainteresowała, to musicie pamiętać, że na rynku istnieją obecnie dwa zestawy PSVR. Starszy posiada jednostkę centralną, która nie zapewnia przejścia obrazu 4K na ekran telewizora. Potrafi to tylko jednostka nowszego zestawu, lecz nawet ona nie radzi sobie z przesyłem danych dotyczących technologii HDR. Jeżeli posiadacie wyświetlacz 4K lub planujecie kupić taki w przyszłości, koniecznie zdecydujcie się na nowszą edycję. W tym miejscu przeczytacie, jak rozróżnić oba pudełka.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA