1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Oprogramowanie
  5. Biznes
  6. Bankowość

mBank założy ci firmę w 10 minut. Trochę dłużej, jeśli nie jesteś jego klientem

Do naszego kraju zawitała właśnie usługa, która zdobyła pierwsze miejsce w kategorii New Business Ecosystem w ogólnoświatowym konkursie innowacji EFMA DMI AWARDS 2017. Zagraniczna bankowość przyjęła ją bardzo dobrze. Jak będzie w Polsce?

mBank

Rozwijanie skrzydeł przez Centralną Ewidencję Działalności Gospodarczej (CEIDG) oraz nadchodzące nowe unijne rozporządzenie dotyczące danych osobowych, gromadzonych przez firmy (Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych – RODO), stworzyło bankom w Polsce warunki do przeprowadzenia nowej ofensywy.

Tak jak kiedyś poszukiwanie nowych klientów polegało na prezentowaniu jak największej liczby zer – przy prowadzeniu konta czy wypłatach z bankomatów, tak dzisiaj bankową wędką mają być ułatwienia w założeniu nowej firmy. Oczywiście w zgodzie z obowiązującymi regulacjami prawnymi.

Na świecie docenili, a w Polsce?

Widać też znak czasu: banki dla właścicieli firm lub tych, którzy za chwilę chcą stanąć na własne, dwie gospodarcze nogi, proponują aplikacje mobilne. Wiedzą, że dzisiaj ich klient ma mieć możliwość załatwienia wszystkiego z poziomu smartfona. Inaczej nie ma sensu w ogóle zawracać mu głowy.

W ostatnich dniach lutego swoją propozycję ofensywy w tym względzie zaprezentował mBank. Trzeba przyznać z ręką na sercu, że oręż na tę okazję przygotował z najwyższej półki. Na polski rynek trafia usługa mBanku, która zwyciężyła w kategorii New Business Ecosystem w ogólnoświatowym konkursie innowacji EFMA DMI AWARDS 2017.

Kompleksowość rozwiązania spotkała się z uznaniem i ogromnym zainteresowaniem zagranicznych banków. Mamy nadzieję, że projekt zostanie doceniony również w Polsce – mówi Daniel Pindor z departamentu klienta firmowego w mBanku.

mKsięgowość, czyli nie marnuj czasu.

Przygotowana przy współpracy z CEIDG usługa online pozwala na: utworzenie Profilu Zaufanego, rejestrację firmy, otwarcie firmowego konta bankowego, a także aktywację usług mKsięgowości. To wszystko, jak zapewnia mBank, w 10 minut i bez konieczności odwiedzania jakiegokolwiek urzędu.

Zanim klienci otworzyli własną działalność, musieli przebrnąć przez skomplikowane i często nieaktualne zbiory informacji i poradniki. Brakowało jednego wiarygodnego kompendium wiedzy, które rozwiałoby wszystkie wątpliwości związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dlatego wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom i umożliwiamy założenie firmy w mBanku w 10 minut oraz pełne wsparcie w tym zakresie - mówi Piotr Teodorczyk, dyrektor departamentu klienta firmowego w mBanku.

Ta pomoc to dedykowana infolinia prowadzona przez ekspertów. Konsultanci mKsięgowości odpowiedzą na pytania związane m.in. z założeniem działalności gospodarczej, księgowością, ubezpieczeniami czy podatkami.

Nie jesteś klientem mBanku? Będzie trochę dłużej.

Pewnie myślicie, że wszystko fajnie, tylko nie może zabraknąć pułapki. Tą najczęściej jest umożliwienie korzystania z innowacyjnych rozwiązań za cenę bycia klientem danej instytucji bankowej.

Tutaj podobnie? Nie do końca. Chcąc korzystać z tych wszystkich dobrodziejstw, nie trzeba być wcale klientem mBanku. Tyle że w takim przypadku musimy być przygotowani na nieco wydłużony czas załatwiania sprawy.

To jednak tylko i wyłącznie za sprawą konieczności potwierdzenia swojej tożsamości. W tym celu trzeba odwiedzić placówkę mBanku lub zamówić kuriera, aby podpisać dokumenty i potwierdzić swoje dane.

Nawet zaoszczędzisz pieniądze.

Wszystko jest podane w jak najbardziej przystępnej formie. Chcąc korzystać z powodzeniem z mKsięgowości, nie trzeba mieć za sobą żadnych kursów czy szkoleń. A skoro cały czas obracamy się jednak wokół pieniędzy, to mBank kusi także tym, że dzięki używaniu tego nowego mechanizmu można zaoszczędzić.

mBankowy ekosystem dla firm umożliwia bezpłatne wystawianie i rozliczanie faktur w zakładce księgowości. Pozwoli to zaoszczędzić minimum 100 zł miesięcznie na fakturze od biura rachunkowego – czytamy w komunikacie prasowym.

ZapiszZapisz