REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Huawei P20 Pro i Huawei P20 prawie bez tajemnic. Polski sklep zapowiedział przedsprzedaż smartfonów

Na stronie internetowej dużego polskiego sklepu pojawiła się informacja o wprowadzeniu Huawei P20 Pro i Huawei P20 do przedsprzedaży. Opisano na niej dokładnie oba telefony, ale zabrakło kilku kluczowych informacji.

23.03.2018
20:29
Huawei P20
REKLAMA
REKLAMA

Huawei P20 Pro i Huawei P20 już niedługo trafią na sklepowe półki, ale i w ich przypadku mamy do czynienia z zamieszaniem, jeśli chodzi o przedsprzedaż. Dopełniający tę linię urządzeń Huawei P20 Lite najpierw trafił do ofert sklepów online, by potem tajemniczo z nich zniknąć.

W przypadku sztandarowego modelu smartfonu Huawei na ten rok oraz jego mocniejszej wersji również mamy cały czas sporo niewiadomych. Wygląda na to, że pracownicy sklepu pospieszyli się z publikacją tekstu zachęcającego do zakupu nowych telefonów chińskiej firmy.

Huawei P20 Pro i Huawei P20 w przedsprzedaży

„Ruszyła przedsprzedaż smartfonów Huawei P20 i Huawei P20 Pro w Polsce” - tymi słowami rozpoczyna się ogłoszenie na stronie internetowej sklepu. Sprawia ono jednak wrażenie niepełnej zaślepki. Nie ma w nim żadnych zdjęć ani odnośników, chociaż treść wskazuje na to, że linki powinny się tam znaleźć.

Tekst w dodatku datowany jest na 1 grudnia 2017 roku, a w treści pod koniec pojawiła się zaślepka: „Przedsprzedaż trwa do xxx 2018. Tego dnia rozpocznie się realizacja zamówień”. Najwidoczniej materiał zachęcający został napisany zawczasu, a ktoś omyłkowo go opublikował.

Nowe modele to „smartfony wybitnie fotograficzne”

A tak przynajmniej reklamuje je sklep. Do urządzeń trafiły aparaty fotograficzne przygotowane we współpracy z firmą Leica, a jakość zdjęć poprawia sztuczna inteligencja. W telefonie Huawei P20 Pro aparat ma trzy obiektywy i trzy matryce, dzięki czemu może chwytać kadry przy pomocy 40 Mpix, 20 Mpix (f/1.8) oraz 8 Mpix (f/1.6).

Każde zdjęcie wykonane Huawei P20 Pro ma być dzielone na 5 stref ostrości, a do tego dostępne będą tryby Super Night z OIS oraz Super Action Snapshot, wykonujący fotografię w 0,3 sekundy. Przednia kamera do selfie ma robić zaś zdjęcia o wielkości aż 24 Mpix - opcjonalnie w trybie bokeh. Nie zabraknie też skanera twarzy 3D.

Huawei P20 Pro i Huawei P20 - specyfikacja

Huawei P20 Pro będzie wyposażony w 6,1-calowy ekran z wycięciem na przednią kamerę. Smartfon będzie napędzany procesorem Kirin 970 (8 rdzeni) oraz 4 GB RAM. Nie zabraknie ogniwa o pojemności 4000 mAh z funkcją szybkiego ładowania. Smartfon będzie sprzedawany w kolorach czarnym, niebieskim i purpurowym.

Do oferty trafi też mniejszy telefon, czyli Huawei P20 różniący się wielkością oraz liczbą aparatów. Będzie mógł pochwalić się 5,8-calową przekątną ekranu o rozdzielczości Full HD+. W tym modelu dostępne będą dwa główne aparaty fotograficzne (20 Mpix f/1.8 oraz 12 Mpix f/1.6) oraz kamera do selfie 24 Mpix. Huawei P20 będzie dostępny w kolorach niebieskim, czarnym i różowym.

Ceny i data dostępności Huawei P20 i P20 Pro jak na razie nieznane

REKLAMA

Na stronie internetowej z informacją o przedsprzedaży tych szczegółów zabrakło, a w wyszukiwarce sklepu nie ma jeszcze nowych modeli. Jak tylko dotrzemy do takich informacji, poinformujemy o tym na łamach Spider’s Web.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA