Sprzęt  / News

Huawei P20 Lite Schroedingera. Można i nie można kupić go jednocześnie

Już pod koniec miesiąca swoją premierę będzie miał Huawei P20 Lite. Telefon pojawił się w przedsprzedaży w Polsce, ale nagle zniknął z oferty polskich sklepów. Sprawdzamy, o co chodzi.

Huawei P20 Lite, czyli nowy telefon chińskiej firmy mocno inspirowany iPhone’em, już niedługo powinien trafić do polskich sklepów. Problem w tym, że telefon zaczął znikać z oferty kolejnych dostawców, którzy kilka dni temu wprowadzili go do przedsprzedaży. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie da się go zamówić. Łatwo jednak nie jest.

Huawei P20 Lite w przedsprzedaży - jak zamówić?

W ciągu dnia zaczęły do nas docierać informacje, że Huawei P20 Lite wycofany został z przedsprzedaży w takich sklepach jak X-Kom i Euro RTV AGD. Nieco powęszyliśmy i udało nam się ustalić, że faktycznie telefony zniknęły ze stron internetowych, ale można zamówić je w salonie lub przez infolinię - np. w sklepie X-Kom.

Szybki telefon na infolinię tego ostatniego sklepu potwierdził zdobyte przez nas informacje. Konsultant w rozmowie zdradził, że „z przyczyn niezależnych od sklepu” oferta musiała zostać wycofana ze strony internetowej. Salony i konsultanci telefoniczni nadal jednak przyjmują zamówienia na Huawei P20 Lite.

Jeśli telefon Huawei P20 Lite wróci do sprzedaży online w X-Kom, to dopiero po 27 marca.

Tak przynajmniej twierdził konsultant. Przedstawiciel sieci X-Kom obiecywał przy tym, że jeśli ktoś zamówi smartfona przez telefon lub w salonie, będzie mógł go odebrać osobiście 26 marca w sklepie.

Jeśli ktoś zdecyduje się na wysyłkę, sklep rozpocznie ją 25 marca, by 26 marca - czyli w dniu oficjalnej premiery tego modelu - telefony dotarły do klientów. Cena to 1599 zł, a w prezencie klienci dostaną wagę Huawei Smart Scale.

Dobrych informacji nie miała dla nas za to obsługa sklepu Euro RTV AGD.

Po zadzwonieniu na infolinię kolejnego sklepu, dowiedziałem się, że skoro telefonu nie ma na stronie, to zamówienie na infolinii nie jest możliwe.

Trudno stwierdzić, czy faktycznie tak jest, czy też może konsultant nie dostał najnowszych informacji ws. tego produktu, jak jego kolega po fachu z X-Komu.

Co ciekawe, sklep Media Expert nadal oferuje Huaweia P20 Lite na swojej stronie internetowej, również w cenie 1599 zł. Nie podaje jednak dokładnego czasu dostawy.

To zresztą nie koniec niepewności w związku ze smartfonem Huawei P20 Lite w przedsprzedaży.

Konsultant sklepu X-Kom przekonywał mnie podczas rozmowy, że klienci mogą odebrać telefony już 26 marca. Na stronie X-Kom do tej pory widniała jednak informacja, że Huawei P20 Lite będzie dostępny dopiero pod koniec kwietnia.

Postanowiłem zadzwonić na infolinię raz jeszcze, by to uściślić. Połączyłem się z innym sprzedawcą, którego odpowiedź zbiła mnie z tropu. Tym razem otrzymałem informację, że telefony faktycznie można było zamówić, ale… zostały wyprzedane.

Niezrażony zadzwoniłem po raz trzeci do X-Komu. Tym razem odebrała jeszcze inna osoba. Po chwili oczekiwania dowiedziałem się, że jednak da się ten telefon zamówić. Tym razem terminem odbioru miał być dopiero 27, a nie 26 marca.

¯\_(ツ)_/¯

Będziemy kontaktowali się z przedstawicielami sklepów oraz samego Huawei w tej sprawie i spróbujemy rozwiać niejasności. Jak na razie jednak, jeśli planujecie zakup tego telefonu, próbujemy wykonać kilka telefonów na infolinię sklepu. Za którymś razem powinno się udać.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst