REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

iPhone X to okazja przy nowym smartfonie Huawei. Mate RS Porsche design ma 512 GB pamięci i kosztuje... 9 tysięcy złotych

Huawei Mate RS Porsche Design to prawdziwe urządzenie klasy premium. To pierwszy smartfon, który ma aż 512 GB wbudowanej pamięci, ale nowości jest więcej.

27.03.2018
17:12
Huawei Mate RS Porsche Design oficjalnie. Kosztuje więcej niż iPhone X!
REKLAMA
REKLAMA

Obok Huawei P20 Pro i Huawei P20 zobaczyliśmy dziś także trzecią premierę. Jest nią wyjątkowy Huawei Mate RS Porsche Design, który jest urządzeniem nie tyle sztandarowym, co wręcz luksusowym.

Produkty Porsche Design zawsze mają sportowe wzornictwo i podkręcone parametry. Nie inaczej jest w przypadku nowego smartfona Huawei.

 class="wp-image-705996"

Huawei Mate RS Porsche Design wyróżnia się sześciocalowym ekranem OLED o rozdzielczości 1440 x 2880 pikseli, ośmiordzeniowym procesorem Kirin 970 i 6 GB RAM. Smartfon jest dostępny w dwóch wariantach różniących się wielkością pamięci wbudowanej. Pierwszy ma 256 GB, a drugi zawrotne 512 GB!

Pół terabajta przestrzeni na dane to zawrotny wynik, który na ten moment wystarczy nawet najbardziej wymagającym użytkownikom, robiącym tysiące zdjęć i długie filmy wideo w 4K. Nowy Huawei wręcz do tego zachęca za sprawą potrójnego obiektywu.

Podobnie jak w Huawei P20 Pro, mamy tu do czynienia z układem trzech aparatów.

Główny aparat ma rozdzielczość 40 megapikseli i światło f/1.8. Dodatkowy zawiera teleobiektyw z potrójnym powiększeniem o jasności f/2.4 i rozdzielczości matrycy 8 megapikseli. Ostatni aparat ma monochromatyczną matrycę o rozdzielczości 20 megapikseli i obiektyw f/1.6. Przednia kamerka ma aż 24 megapiksele i jasność f/2.0.

Smartfon działa pod kontrolą najnowszego Androida 8.1 Oreo z nakładką EMUI 8.1. Całość jest zasilana akumulatorem o pojemności 4000 mAh.

Dwa czytniki linii papilarnych, w tym jeden w ekranie.

W odróżnieniu od Huaweia P20 Pro, nowy Mate RS Porsche Design ma czytnik linii papilarnych umieszczony z tyłu, pod aparatami, dzięki czemu tylna powierzchnia jest symetryczna. Z przodu w miejscu dolnej belki pojawiło się logo Porsche Design o dyskusyjnej estetyce.

Smartfon skrywa jednak niespodziankę w postaci drugiego czytnika linii papilarnych wtopionego w ekran. Zawieszenie palca nad taflą ekranu włącza podświetlenie, a przyłożenie palca odblokowuje telefon.

Huawei twierdzi, że urządzenie było inspirowane ikoną sportowej motoryzacji, czyli Porsche 911 GT3 RS. Smartfonów sygnowanych marką Porsche Design było znacznie więcej, a ich historię opisał Piotr Barycki.

 Ceny? Jak można się spodziewać, wysokie.

REKLAMA

Smartfon w wariancie z 256 GB pamięci został wyceniony na 1695 euro, a wariant 512 GB będzie kosztował (usiądźcie…) 2095 euro. Według dzisiejszego kursu jest to ponad 8800 zł.

Cena jest zaporowa, ale czy ktokolwiek oczekiwał czegoś innego po limitowanej edycji Porsche Design? Przy poziomie cenowym 8800 zł cena iPhone’a X nagle przestała być absurdalnie wysoka…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA