REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

GoPro w końcu pokazało budżetową kamerę. Pytanie czy dość budżetową, by skusić klientów

GoPro Hero to odpowiedź na tanie chińskie kamerki sportowe. GoPro schodzi z ceny, ale nowa budżetowa kamera ma wiele rozwiązań z topowego modelu Hero 6.

30.03.2018
9:30
gopro hero
REKLAMA
REKLAMA

Produkty GoPro są praktycznie najlepsze w swojej klasie, natomiast wiąże się to z wysoką ceną. Konkurencja - zwłaszcza chińska - sprzedaje swoje topowe produkty znacznie taniej, co dobrze widać na przykładzie kamer Yi.

W ofercie GoPro brakowało nowej, budżetowej kamery, ale ta luka właśnie została załatana.

GoPro Hero zaskakuje niską ceną… jak na GoPro.

Cena nowej kamery GoPro Hero na rodzimym rynku to wspomniane 199 dol. Europejczykom niestety przyjdzie zapłacić więcej, a konkretnie 220 euro, co w prostym przeliczniku daje 925 zł. Bardzo możliwe, że w Polsce oficjalna cena będzie wynosiła 999 zł, a więc czar niskiej ceny gdzieś po drodze pryśnie.

gopro hero class="wp-image-707658"

Najważniejsze są jednak możliwości. GoPro Hero nagra obraz 1440p w 60 kl./s i 1080p w 60 kl./s. Rozdzielczości 4K nie uświadczymy, ale to było do przewidzenia. Zdjęcia mają 10 megapikseli. GoPro umieściło w kamerze stabilizację, natomiast jej skuteczność prawdopodobnie będzie niższa niż w GoPro Hero 6, ponieważ nowe urządzenie nie korzysta z procesora GP1 znanego z topowego modelu. Nowa kamerka ma też obsługę głosową, choć w delikatnie okrojonej wersji.

Z tyłu obudowy nie zabrakło dotykowego ekranu o przekątnej 2 cali, a konstrukcja jest wodoodporna do głębokości 10 metrów bez potrzeby zakładania zewnętrznej obudowy. Na pokładzie są też łączności bezprzewodowe Wi-Fi i Bluetooth.

GoPro Hero ma zastąpić w ofercie kamerkę Hero 5 Session. To dobra decyzja, bo teraz nawet najtańszy actioncam będzie wyposażony w dotykowy ekran, którego brakowało w linii Session.

Czy GoPro Hero ma szansę odnieść sukces?

REKLAMA
 class="wp-image-707664"

Nowe urządzenie może być hitem sprzedaży na zagranicznych rynkach. GoPro jest bardzo rozpoznawalną marką, a 220 euro za kamerę tej firmy wydaje się świetną ofertą. Nie wróżę jednak wielkiego sukcesu sprzedażowego w Polsce, gdzie cena najpewniej zbliży się do poziomu 1000 zł. Bez trudu znajdziemy kamerki, które oferują lepszy stosunek jakości do ceny, choć oczywiście nie będą one miały takiej renomy jak GoPro.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA