REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung Polska informuje: nie było takiej loterii. Maile z informacją o wygranym Galaxy S9 to oszustwo

Uważajcie na oszustów i naciągaczy. Samsung Polska nie organizuje żadnej loterii, w której można wygrać Galaxy S9. Firma Samsung Poland INC podszywa się pod koreańskiego producenta.

26.03.2018
14:06
samsung galaxy s9 konkurs loteria
REKLAMA
REKLAMA

Oszuści mają nowy sposób naciągania internautów. Rozsyłają wiadomości e-mail, w których pojawia się informacja o wygraniu smartfona Galaxy S9 w loterii. Samsung informuje, że żadnej loterii, w której można wygrać najnowszy sztandarowy telefon koreańskiej firmy, nie organizuje.

Nadawcą wiadomości informującej o rzekomym wygraniu Galaxy S9 w loterii jest Samsung Poland INC. Wbrew temu, co mogłaby sugerować nazwa, nie jest to bynajmniej polski oddział koreańskiego producenta. Wielu odbiorcom wiadomości może szybciej zabić serce, ale zalecamy ostrożność.

Olaf Kryniki, czyli rzecznik prasowy Samsung Polska, odniósł się do sprawy na Twitterze.

Przedstawiciel producenta przestrzega odbiorców takich wiadomości. Nadawcą jest oszust, który podszywa się pod znaną markę i liczy na to, że odbiorcy skuszeni „wygraną” klikną. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z rzecznikiem firmy Samsung.

Jak wygląda fałszywa wiadomość e-mail o wygranej Galaxy S9 w loterii?

Olaf Krynicki przesłał otrzymaną od klienta wiadomość e-mail o rzekomym wygraniu telefonu w loterii. W lewym górnym rogu wiadomości znalazło się logo Samsunga. Wszystkie obrazy i hiperłącza prowadzą do jednego adresu i składają się z adresu IP oraz ciągu znaków.

samsung galaxy s9 konkurs loteria oszustwo class="wp-image-705099"

Rzecznik firmy spytany o to, czy akcja zakrojona jest na szeroką skalę, odrzekł, że „niezależnie od skali, klientów zawsze trzeba przestrzec przed możliwym oszustwem”. Dodał też, że nie przypomina sobie innego przypadku, w którym ktoś próbował w podobny sposób wykorzystać markę Samsung.

REKLAMA

Rzecznik producenta smartfonów Galaxy S9 zapewnił też, że na ostrzeżeniu klientów przed e-mailami od oszustów podszywających się pod markę się nie skończy. Sprawa trafiła już do działu prawnego Samsung Polska.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA