REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung Polska informuje: nie było takiej loterii. Maile z informacją o wygranym Galaxy S9 to oszustwo

Uważajcie na oszustów i naciągaczy. Samsung Polska nie organizuje żadnej loterii, w której można wygrać Galaxy S9. Firma Samsung Poland INC podszywa się pod koreańskiego producenta.

samsung galaxy s9 konkurs loteria
REKLAMA
139 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Oszuści mają nowy sposób naciągania internautów. Rozsyłają wiadomości e-mail, w których pojawia się informacja o wygraniu smartfona Galaxy S9 w loterii. Samsung informuje, że żadnej loterii, w której można wygrać najnowszy sztandarowy telefon koreańskiej firmy, nie organizuje.

Nadawcą wiadomości informującej o rzekomym wygraniu Galaxy S9 w loterii jest Samsung Poland INC. Wbrew temu, co mogłaby sugerować nazwa, nie jest to bynajmniej polski oddział koreańskiego producenta. Wielu odbiorcom wiadomości może szybciej zabić serce, ale zalecamy ostrożność.

Olaf Kryniki, czyli rzecznik prasowy Samsung Polska, odniósł się do sprawy na Twitterze.

Drodzy. Firma Samsung Poland INC próbuje podszywać się pod @SamsungPolska i wysyła maile z informacją o wygranej w loterii #GalaxyS9. Jest to najprawdopodobniej próba wyłudzenia pieniędzy. Informację dostałem od kilku czujnych klientów. Uważajcie! - komunikat Olafa Krynickiego, rzecznika prasowego Samsung Polska w serwisie Twitter

Przedstawiciel producenta przestrzega odbiorców takich wiadomości. Nadawcą jest oszust, który podszywa się pod znaną markę i liczy na to, że odbiorcy skuszeni „wygraną” klikną. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z rzecznikiem firmy Samsung.

Jak wygląda fałszywa wiadomość e-mail o wygranej Galaxy S9 w loterii?

Olaf Krynicki przesłał otrzymaną od klienta wiadomość e-mail o rzekomym wygraniu telefonu w loterii. W lewym górnym rogu wiadomości znalazło się logo Samsunga. Wszystkie obrazy i hiperłącza prowadzą do jednego adresu i składają się z adresu IP oraz ciągu znaków.

samsung galaxy s9 konkurs loteria oszustwo class="wp-image-705099"

Rzecznik firmy spytany o to, czy akcja zakrojona jest na szeroką skalę, odrzekł, że „niezależnie od skali, klientów zawsze trzeba przestrzec przed możliwym oszustwem”. Dodał też, że nie przypomina sobie innego przypadku, w którym ktoś próbował w podobny sposób wykorzystać markę Samsung.

REKLAMA

Rzecznik producenta smartfonów Galaxy S9 zapewnił też, że na ostrzeżeniu klientów przed e-mailami od oszustów podszywających się pod markę się nie skończy. Sprawa trafiła już do działu prawnego Samsung Polska.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA