1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Co musisz zobaczyć na Electronics Show?

Od 13 do 15 kwietnia hale Ptak Warsaw Expo wypełnią się stoiskami producentów elektroniki. Niektóre z nich po prostu trzeba odwiedzić.

Targi Electronics Show rozkręcają się z każdym dniem! Już w piątek mogliśmy zobaczyć na nich sporo atrakcji, a dzisiaj pojawiło się sporo nowych. Chociażby z tego powodu warto odwiedzić tę imprezę.

Zebrałem dla was najciekawsze wydarzenia, wykłady i prezentacje, które moim zdaniem warto odwiedzić na targach Electronics Show 2018. Oto one.

Strefa kosmiczna.

Jeśli ktoś interesuje się lotami w kosmos, nie może nie odwiedzić tej strefy. Będzie można posłuchać tam ciekawych wykładów na temat podboju kosmosu i technologii wykorzystywanych do tego celu. Do tego będziemy mogli przetestować Interkosmos, czyli symulator VR, w którym naszym zadaniem jest bezpieczne lądowanie kosmiczną kapsułą na ziemi.

W strefie kosmicznej będzie można spotkać też Kamila Wójcickiego. Jednego z najlepszych astrofotografów, który wciąż przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych. Gość ma ogromną wiedzę, którą bardzo chętnie się podzieli. Jego wykład przewidziano na 15 kwietnia.

Electronics Show 2018: od Gwiezdnych wojen do poważnych projektów naukowych

Zostając jeszcze przez chwilę w przestrzeni kosmicznej: na Electronics Show 2018 warto przyjść, jeśli jest się fanem Gwiezdnych wojen. Chociażby po to, żeby zobaczyć makietę X-Winga w skali 1:1! Szaleństwo. Oprócz tego, na targach dostępny będzie kosmiczny bunkier, w którym będzie można zrobić sobie zdjęcia z cosplayerami.

Przechodząc do bardziej poważnych rzeczy, nie sposób pominąć strefy akademickich kół naukowych. Jak na razie najbardziej zainteresowały mnie projekty Wojskowej Akademii Technicznej. Na ich stoisku będzie można sprawdzić takie projekty, jak: kamery, symulatory lądowania, drukarki 3D, czy roboty sterowane głosem. Nie ukrywam, że ostatnia pozycja na tej liście wzbudza moją największą ciekawość.

Znajdzie się też coś dla fanów motoryzacji.

O ile lubią przyszłość. Organizatorzy dwoją się i troją, żeby w halach Ptak Expo pojawiło się jak najwięcej skuterów, seagwayów, trójkołowców, tańczących samochodów i jak najwięcej projektów studyjnych. Być może to właśnie na targach Electronics Show 2018 po raz pierwszy zobaczycie auto, którym będziecie jeździć w przyszłości.

Electronics Show 2018 to również audio, video i VR.

Electronics Show 2018 to również dużo prezentacji sprzętu domowego. Dlatego spodziewajcie się przeszklonych, zamkniętych pomieszczeń, w których każdy zainteresowany będzie mógł posłuchać brzmień profesjonalnych zestawów audio. To samo zresztą tyczy się wideo. W halach Ptak Expo nie zabraknie przestrzeni imitujących kina i wygodne domowe salony. Wszystko po to, żeby odwiedzający mogli zobaczyć najnowsze i najlepsze modele projektorów i telewizorów, dostępnych obecnie na rynku. Wiem, że Epson buduje na czas targów mini kino.

Organizatorzy zapewniają też, że równie ciekawie targi prezentować się będą dla fanów technologii VR. W ramach Electronics Show 2018 będziemy mogli odwiedzić specjalną strefę, w której będzie można pospacerować sobie wirtualnie. Nie, nie po Nadarzynie. Liczba dostępnych, zmapowanych i gotowych do wirtualnych spacerów lokalizacji zmienia się tak szybko, że wolę nie psuć wam tej niespodzianki. Ale wierzcie mi - warto.

A jak już znudzą się wam atrakcje naukowo-technologiczne, zawsze można zrobić sobie przerwę i iść obejrzeć jeden z zaplanowanych występów artystycznych. Najciekawiej brzmi chyba pokaz tańca artystycznego electro dance.

Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić was na to wydarzenie. A jeśli ktoś nie może, to przypominam, że będziemy relacjonować najciekawsze konferencje i prezentacje oraz opowiadać o najbardziej interesujących sprzętach i usługach, jakie zostały zaprezentowane. Do zobaczenia więc 13 kwietnia w Nadarzynie.