1. SPIDER'S WEB
  2. Zakupy
  3. Technologie
  4. Tech

Z niektórymi zakupami warto zaczekać. Allegro i Poczta Polska dostarczą wybrane przesyłki za darmo

Przez najbliższe dwa miesiące produkty sprzedawane za pośrednictwem Allegro w kategoriach Dom i ogród oraz Moda, będą dostarczane na koszt usługodawcy, jeżeli wybierzemy dostawę przez Pocztę Polską.

Allegro darmowa dostawa
133 interakcji
dołącz do dyskusji

Jeżeli planujesz kupić odzież lub rzeczy do twojego domu, a szukasz oszczędności w zakupach, radzimy się wstrzymać kilka dni. Już w tym miesiącu rusza wspólna promocja Allegro i Poczty Polskiej, która potrwa do końca przyszłego miesiąca. W jej ramach zakupione produkty z kategorii Dom i ogród oraz Moda będą dostarczane bezpłatnie do ponad 7 tys. punktów odbioru: placówek pocztowych, stacji Orlen, kiosków RUCHu oraz sklepów Żabka. Koszty przesyłek pokryje Allegro.

- Partnerstwo z Pocztą Polską daje nam dostęp do największej sieci tego typu w Polsce i będziemy tę współpracę w przyszłości rozwijać – jak czytamy w informacji prasowej wypowiedź Grzegorza Czapskiego, członka zespołu zarządzającego i dyrektor ds. rozwoju w Allegro.

Dodaje też, że wspomniana akcja darmowych dostaw ma wesprzeć sprzedawców, którzy muszą mierzyć się w ostatnich czasach z coraz agresywniejszą chińską konkurencją.

Darmowa dostawa z Allegro – jak to będzie działać?

Dokonując zakupu w Internecie i wybierając formę dostawy Poczta Polska – Odbiór w PUNKCIE lub Paczka w RUCHu, klienci będą mogli odebrać przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Gdy przesyłka trafi do punktu, kupujący otrzyma powiadomienie SMS-em z numerem paczki oraz adresem i kodem odbioru. Przesyłkę będzie można odebrać w godzinach otwarcia placówki czy punktu partnerskiego. Usługa doręczenia do punktu odbioru jest istotnie tańsza niż doręczenie przesyłki do domu.

Akcja w kategorii Moda, Odzież dziecięca i Obuwie rusza w piątek 2 marca i potrwa do niedzieli 4 marca. Następnie będzie powtarzana w kolejne weekendy marca aż do 2 kwietnia. Darmowa dostawa obejmie przedmioty o cenie od 40 złotych. W kategorii Dom i Ogród, Zabawki dziecięce i Rowery promocja zaczyna się 6 marca i potrwa 2 tygodnie, do 18 marca. Następnie po dwutygodniowej przerwie akcja powróci 2 kwietnia na kolejne 3 tygodnie. Darmową dostawą objęte będą przedmioty o wartości od 50 zł.

Wszystkie oferty objęte akcją darmowej dostawy będą specjalnie oznaczone za pomocą okolicznościowej ikonki.