Sprzęt  / News

Niespodzianka - Google prezentuje pierwszy tablet z Chrome OS

Google chwali się pierwszym tabletem z Chrome OS. Acer Chromebook Tab 10 został stworzony specjalnie dla szkół, uczniów i nauczycieli. 

Android na tabletach nie jest najwspanialszym systemem operacyjnym świata. Chrome OS na nowym Acerze może pomóc Google'owi odkupić winy. Firma ma szansę udowodnić, że jednak umie zrobić system operacyjny, który będzie przyzwoicie działał także na tabletach.

Acer Chromebook Tab 10 ukazuje się przypadkiem tuż przed konferencją Apple'a.

Nie da się nie zauważyć, że informacja o nowym laptopie z systemem operacyjnym Google'a pojawiła się zaledwie na dzień przed wielką konferencją edukacyjną Apple'a. Zostanie na niej prawdopodobnie zaprezentowany nowy tani iPad, który będzie można obsługiwać za pomocą rysika.

Do tej pory takie rozwiązanie stosowano tylko w drogich modelach. Jeśli jednak nie pójdzie za tym obniżka ceny samego Apple Pencila, która wynosi obecnie 99 dol., to nadal będzie to opcja, którą trudno nazwać cenowo dostępną. Wciąż będzie znajdować się poza zasięgiem rynku edukacji, w który celuje nowy tablet Acera.

Jaki jest Acer Chromebook Tab 10?

Ekran o przekątnej 9,7 cali oferuje rozdzielczość 2048 x 1536 pikseli. Tablet ma masę jedynie 550 g. We wnętrzu znajdziemy procesor OP1, 4GB RAM-u i 32GB pamięci wewnętrznej możliwej do rozszerzenia dzięki kartom microSD. Specyfikacja nie powala, ale pozwala na przedstawienie sensownej oferty dla szkół. A o to w tym wypadku chodzi. Szczególnie biorąc pod uwagę, że przynajmniej z początku nowe urządzenie nie będzie sprzedawane klientom indywidualnym.

Możliwość uruchamiania aplikacji Androida na Chrome OS pojawiła się już na tyle dawno , że przejście z jednego systemu na drugi jest banalne. Biorąc pod uwagę, jak wielu użytkowników korzysta z telefonów z zielonym robotem, wykorzystanie go w edukacji będzie proste. Ponadto w sklepie Androida już znajduje się cała gama aplikacji przeznaczonych do wykorzystania w szkołach. W Stanach Zjednoczonych wiele placówek korzysta z laptopów bazujących na Chrome OS.

Tab 10 pojawi się w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych już w przyszłym miesiącu w cenie 329 dol. Klienci z innych części świata będą musieli na niego poczekać do maja. Europejska cena - 329 euro.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst