REKLAMA

Volkswagen zapowiedział elektryczną wizję przyszłości, czyli samochód I.D. VIZZION

Volkswagen postanowił zaostrzyć apetyt fanów motoryzacji przed targami motoryzacyjnymi w Genewie. Właśnie zapowiedział, że w rodzinie samochodów I.D. pojawi się nowy pojazd. 

19.02.2018 18.04
Volkswagen zapowiedział elektryczną wizję przyszłości, czyli I.D. VIZZION
REKLAMA
REKLAMA

I.D Vizzion zaprezentowany zostanie podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, ale już wiadomo, że będzie na co czekać. Ten zgrabny sedan jest na pierwszy rzut oka nieco podobny do Arteona. Jednak Volkswagen podkreśla, że wygląd nie jest w tym projekcie najważniejszy. Istitbe jest przede wszystkim to, co jest w środku.

 class="wp-image-682885"

To wizja samochodu, który nie potrzebuje kierowcy.

We wnętrzu samochodu nie ma ani kierownicy, ani widocznych kontrolek. Będą one niepotrzebne, bo autonomiczny system jazdy ma sam zająć się niemal wszystkim. W tej wizji kierowca jest w najlepszym razie zarządcą systemu, w najgorszym, przewożonym bagażem. Całą robotę związaną z prowadzeniem wykonuje wirtualny szofer, tak bowiem swój system nazywa niemiecki producent. Volkswagen chwali się, że dzięki wykorzystanym rozwiązaniom samochód będą mogły prowadzić (?) osoby, które teraz nie są już w stanie sobie z tym poradzić.

Inteligentny system odbierać ma polecenia głosowe i te wydawane za pomocą gestów. Co więcej, rozpozna przebywających w aucie pasażerów i dostosowuje się do preferencji każdej z osób. Niestety producent nie zdradził, do jakich konkretnie, ale może chodzić o ustawienie siedzeń, nawiew czy uchylenie okna.

volkswagen vizzion class="wp-image-682882"

Garść liczb, czyli auto z dużym akumulatorem.

REKLAMA

Auto nie będzie małe, ma mieć długość 5,11 metrów. Zostanie wyposażone w akumulator o pojemności 111 kWh, dzięki któremu w optymalnych warunkach przejedzie do 665 km. Moc to 225 kW. Samochód osiągnie maksymalną prędkość 180 km/h.

Vizzion to czwarty samochód z elektrycznej rodziny I.D. W 2020 r. możemy się najpierw spodziewać Volkswagena I.D., następnie świetnie zapowiadającego się SUV-a - I.D. Crozza, a w końcu współczesnego elektrycznego „Ogórka - I.D. Buzza. Do 2025 r. niemiecki producent chce zaprezentować światu aż 20 w pełni elektrycznych samochodów. Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy Vizzion pojawi się w produkcji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA