REKLAMA

Uber odkrył, że ludzie umieją chodzić i startuje z nową usługą

Przejazd Uberem stanie się jeszcze tańszy. O ile chce ci się chodzić.

21.02.2018 13.22
Uber Pool Express przeszedł test, teraz pojawia się w kolejnych miastach
REKLAMA
REKLAMA

W listopadzie zeszłego roku Uber zaczął testować nową usługę. Mieszkańcy San Francisco mogli jako pierwsi skorzystać z opcji Uber Express Pool. Najwyraźniej egzamin został zaliczony, bo kolejne miasta doczekały się opcji Express także u siebie.

UberPool to usługa, która pozwala łączyć pasażerów.

UberPool działa już na wielu rynkach w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Dzięki aplikacji pasażerowie, którzy podróżują w tym samym kierunku, mogą jeździć razem. Algorytmy dobierają osoby, do których można dopasować jedną trasę, a kierowca zabiera je po drodze. Dzięki temu jest on w stanie zabrać ze sobą więcej osób na raz, a pasażerowie płacą mniej, bo zmniejszają się koszty przejazdu.

UberPool Express wykorzystuje fantastyczną funkcję wbudowaną w system człowiek. Umiejętność chodzenia.

Nowość, która sprawia, że UberPool może się z dumą określać się mianem „express”, opiera się na wykorzystaniu wiedzy o anatomii człowieka. W ogromnej większości mamy dwie nogi i umiemy chodzić. Ideą stojącą za opcją express jest optymalizację trasy przejeżdżanej przez kierowcę. Ma być ona możliwie jak najprostsza i jak najkrótsza.

Użytkownik, który chce skorzystać z aplikacji, może zostać poproszony o to, żeby podszedł do wyznaczonego miejsca i tam poczekał na samochód. To świetne rozwiązanie, które może zaoszczędzić czas kierowcy i osób już jadących samochodem. Uber Pool Express nie dojeżdża też dokładnie do punktu docelowego, ale pozwala użytkownikowi wysiąść możliwie blisko, nie zjeżdżając jednak ze zoptymalizowanej trasy.

REKLAMA

Pool został stworzony w celu optymalizacji. Głównie do tej pory przejawiało się to w wymiarze cięcia kosztów, teraz doszło udoskonalenie usługi tak, żeby mogła być przyjaźniejsza dla użytkowników, którzy wolą się kawałek przejść, zaoszczędzić trochę pieniędzy i mniej czasu spędzać w cudzym samochodzie.

Na razie nowa usługa działa tylko w wybranych miastach w Stanach Zjednoczonych. Mam nadzieję, że jeśli Uber wreszcie zdecyduje się na wprowadzenie UberPool do Polski, od razu będzie w niej dostępna opcja Express.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA