REKLAMA

Samsung Galaxy S9 naprawi największą wadę Galaxy S8 Plus

Do premiery Samsunga Galaxy S9 zostały już niecałe trzy tygodnie, ale właśnie poznaliśmy pełen wygląd tego smartfona. Samsung naprawił jedną z największych wad Galaxy S8 Plus.

06.02.2018 11.09
samsung galaxy s9 plus
REKLAMA
REKLAMA

Samsungi Galaxy S8 i S8 Plus były urządzeniami pięknymi i bardzo dopracowanymi, ale nie ustrzegły się kilku wad. Do najczęściej wymienianych zalicza się umiejscowienie czytnika linii papilarnych, znajdującego się na prawo od obiektywu aparatu. W Galaxy S8 Plus taka pozycja była nieintuicyjna i wymaga przyzwyczajenia.

Tego problemu nie będzie w Samsungu Galaxy S9 Plus.

samsung galaxy s9 plus class="wp-image-674443"

Do sieci trafiły kolejne zdjęcia, które wyglądają na oficjalne materiały prasowe przedstawiające Samsunga Galaxy S9 i S9 Plus. Podzielił się nimi Evan Blass, który niedawno pokazał fronty urządzeń. Tym razem możemy obejrzeć smartfony w pełnej krasie, także z tyłu i z boku.

Co widzimy z tyłu? W oczy rzucają się dwie nowości. Po pierwsze, Samsung Galaxy S9 Plus będzie wyposażony w dwa aparaty, a mniejszy model w jeden. W ubiegłorocznej serii zarówno S8 jak i S8 Plus miały po jednym aparacie, a podwójny moduł pojawił się tylko w Galaxy Note 8.

samsung galaxy s9  class="wp-image-674455"

Drugą nowością jest umiejscowienie czytnika linii papilarnych. W obu modelach znajduje się on pod aparatem, dzięki czemu będzie niżej. To powinno znacznie ułatwić jego obsługę. Co więcej, w Galaxy S9 Plus czytnik leży mniej więcej na tej samej wysokości, co w S9. Większa wysokość smartfona została zagospodarowana poprzez drugi obiektyw, który znajduje się nad pierwszym modułem. To nowość, ponieważ w Galaxy Note 8 widzieliśmy poziomy układ.

Na zdjęciach widzimy nowy kolor Lilac Purple (liliowy fiolet). Według Evana Blassa, oba smartfony będą dostępne również w kolorach Midnight Black, Titanium Gray, Coral Blue i w kilku limitowanych edycjach, które zostaną pokazane później.

samsung galaxy s9 plus class="wp-image-674458"

Widok z boku pokazuje, że smartfony będą miały symetryczną budowę. Ekran będzie zakrzywiony i będzie delikatnie zachodził na bok urządzenia. Tak samo będzie się zachowywać szkło z tyłu. Układ przycisków zdradza, że Samsung nie zrezygnuje z dodatkowego przycisku przypisanego do asystenta Bixby.

REKLAMA

Samsungi Galaxy S9 i S9 Plus zobaczymy 25 lutego.

Premiera już niebawem, a ja mam nadzieję, że nie zobaczyliśmy jeszcze wszystkich kart, którymi zagra Samsung. Mam nadzieję, że smartfony kryją przed nami jeszcze jakąś niespodziankę, którą poznamy dopiero podczas premiery.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA