REKLAMA

Nie, prezes Motoroli wcale nie potwierdził powrotu modelu Razr

Od rana świat obiega wiadomość, jakoby Motorola zamierzała wskrzesić linię Razr, a CEO firmy dał wyraźny sygnał, że istotnie firma nad tym pracuje. To nieprawda.

28.02.2018 10.14
Motorola Razr
REKLAMA
REKLAMA

Źródłem informacji jest serwis Tech Radar, którego dziennikarz był obecny na spotkaniu z CEO Lenovo/Motoroli, Yang Yuangqinqiem. Szef firmy miał rzekomo potwierdzić, iż wkrótce możemy zobaczyć powrót kultowej linii RAZR.

Tyle że zupełnie nie o to chodziło szefowi Lenovo. Skąd to wiem? Bo byłem w tej samej sali.

Nie, szef Motoroli nie potwierdził powrotu Motoroli Razr.

Istotnie, padło pytanie o to, czy Motorola zamierza wskrzesić markę Razr, tak jak Nokia wskrzesiła rok temu model 3310 i 8110 w tym roku. Sęk w tym, że w malutkiej sali, gdzie siedziało kilkunastu dziennikarzy i szumiał klimatyzator, trudno było cokolwiek usłyszeć.

Yang Yuangqing źle usłyszał postawione pytanie i zrozumiał je tak, jakoby dziennikarz Tech Radar pytał o możliwość powrotu telefonu z klapką. I wtedy faktycznie odpowiedział, że nie wyklucza takiej możliwości, skoro firma pracuje nad składanymi wyświetlaczami a telefony z klapką nadal cieszą się wielką popularnością w Chinach.

Nie padło jednak ani jedno słowo o możliwym wskrzeszeniu kultowej linii Razr w takiej formie, jak robi to Nokia wskrzeszając swoje retro-hity.

Motorola RAZR V50 class="wp-image-549246"
Motorola RAZR V50

Jeśli Razr powróci, nie będzie to taki Razr, jakiego pamiętamy.

Nokia wypuszczając na rynek swoje retro-telefony wykonuje dwa świetne ruchy za jednym zamachem – gra na nostalgii użytkowników, przywołując wspomnienia kultowych modeli, jednocześnie wypuszczając na rynek tanie „feature phone’y”, na które wciąż jest ogromne zapotrzebowanie.

Rocznie na świecie sprzedaje się ponad 400 mln „dumbphone’ów”. To ogromny tort i nic dziwnego, że Nokia chce ukraść dla siebie jego kawałek.

W czasie spotkania z CEO Lenovo nie padło jednak ani jedno słowo, które mogłoby potwierdzić, że Motorola planuje ten sam ruch. Dopytałem o to jeszcze kilku innych przedstawicieli firmy, którzy również stanowczo zaprzeczają, jakoby powrót klasycznego Razra leżał w interesie Motoroli.

Jeśli więc Razr powróci, to jako normalny smartfon.

Być może w formie telefonu z klapką, być może jako smartfon o klasycznej bryle, niczym RAZR Maxx.

REKLAMA

Sam przez długi czas używałem RAZR-a V2 i o ile naprawdę bym chciał, aby pogłoski o powrocie legendy okazały się prawdziwe, tak z przykrością muszę zdementować – nie, nie uzyskaliśmy żadnego potwierdzenia możliwości takiego powrotu.

* Zdjęcie główne: OptoScalpel / domena publiczna via Wikimedia Commons

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA