REKLAMA

Wyjątkowa promocja na DJI Spark. Jeśli zamierzasz kupić drona, dziś masz najlepszą okazję

Musiałem sprawdzić tę cenę dwukrotnie, ale to nie pomyłka. Dron DJI Spark jest dziś dostępny za 1250 zł. To może być najlepsza okazja do zakupu tego koptera.

16.02.2018 10.32
Dron DJI Spark
REKLAMA
REKLAMA

DJI Spark to zaprezentowany w ubiegłym roku dron, który od razu zwrócił się siebie uwagę filmowców. Nic w tym dziwnego, bo konstrukcja oferuje bardzo miniaturowe rozmiary, dzięki czemu transport nie stanowi problemu, a jednocześnie czerpie garściami z nowych technologii DJI, lidera rynku dronów.

Czym wyróżnia się DJI Spark?

Dron DJI Spark class="wp-image-566608"

Mimo malutkich rozmiarów, dron jest dobrze doposażony. Urządzenie waży tylko 300 gramów, a więc mieści się w przepisowym limicie 600 g, dzięki czemu można nim latać rekreacyjnie nawet w miastach, przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Wbudowana kamera jest osadzona na dwuosiowym gimbalu i pozwala na nagrywanie filmów 1080p w 30 kl./s (24 Mbps) i robienie zdjęć w 12 megapikselach (niestety bez zdjęć RAW). Czas lotu na jednym akumulatorze wynosi 16 minut. To dość kompromisowe parametry w porównaniu do lepszych dronów DJI, ale są one większe i zauważalnie droższe.

Dron zapewnia system wykrywania przeszkód. DJI Spark wykryje obiekty większe od 20×20 cm (a więc drzewa, ściany, ludzi) i nie dopuści do kolizji podczas lotu do przodu. Ciekawostką jest możliwość sterowania kamerą za pomocą gestów, a także wiele rozbudowanych trybów lotu dostępnych w aplikacji. Maksymalna szybkość drona to 50 km/h.

Dron DJI Spark jest dziś dostępny za 1250 zł.

dji spark ibood class="wp-image-681484"

Taka oferta pojawiła się w serwisie iBood i trwa do końca dnia (16.02.2018) lub do wyczerpania zapasów. DJI Spark kosztuje dokładnie 1.249,95 zł, do których trzeba doliczyć 30 zł kosztów wysyłki, co jest wyjątkowo atrakcyjną ceną. Standardowa cena w polskich sklepach to obecnie 1830 zł. W chińskich sklepach, przy odrobinie szczęścia i przy skorzystaniu z kodów promocyjnych, możliwe jest zbicie ceny do ok. 1300–1400 zł, ale narażamy się na dodatkowe opłaty celne.

DJI Spark jest sprzedawany w iBood z dwuletnią gwarancją, a do tego mamy pewność, że do ceny nie zostaną doliczone żadne dodatkowe opłaty. Sprzedawany sprzęt jest nowy. Sam kilkukrotnie korzystałem z iBooda i jedyną uwagą jest dość długi czas dostawy (z reguły 2–3 tygodnie).

DJI Spark z iBood nie jest sprzedawany w pakiecie Combo.

 class="wp-image-681496"

iBood sprzedaje podstawowy zestaw, w skład którego wchodzi dron, jeden akumulator, śmigła, przewody, sztywna wytłoczka do przenoszenia drona i instrukcja.

Jak widać, zestaw nie zawiera aparatury, a więc dronem będziemy sterować tylko przy użyciu smartfona. Jest to rozwiazanie mniej wygodne, a do tego zasięg jest zdecydowanie mniejszy.

Kontroler jest dostępny w zestawie DJI Spark Combo, który kosztuje w polskiej dystrybucji znacznie więcej, bo aż 2750 zł. W tym zestawie są też dodatkowe akumulatory, śmigła, osłonki na śmigła i ładowarki. Kontroler i zapasowe akumulatory można też kupić osobno, bez zestawu. Ten pierwszy kosztuje ok. 550 zł, a każde dodatkowe ogniwo to koszt rzędu 250 zł.

Czy warto?

REKLAMA

DJI Spark w wersji Combo jest zdecydowanie lepszym wyborem, ale jednocześnie będzie znacznie droższy. 1250 zł za podstawową wersję Sparka to świetna propozycja dla osób, które liczą na ładne ujęcia z lotu ptaka, ale jednocześnie nie chcą płacić za nie dużych kwot.

Jeśli zamierzasz korzystać ze Sparka komercyjnie, na pewno będziesz musiał dokupić kontroler i dodatkowe akumulatory. Z kolei jeśli liczysz na urozmaicenie filmów z wakacji lub innych amatorskich produkcji, naprawdę trudno przebić dzisiejszą ofertę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA