REKLAMA

DJI Mavic Pro II pojawi się w marcu. Tempo tej firmy staje się zawrotne

Tempo pokazywania nowych dronów przez DJI jest iście zawrotne. Tuż po premierach DJI Sparka i DJI Mavica Air czas na Mavica Pro II. Mamy go zobaczyć już w marcu.

07.02.2018 17.59
dji mavic pro mavic air
REKLAMA
REKLAMA

O rany, to już czas na Mavica Pro II? Przecież dopiero co debiutowała jedynka… - taka myśl przeszła mi przez głowę, kiedy po raz pierwszy usłyszałem o planach DJI. Prześledźmy jednak premiery tego producenta od momentu pokazania pierwszego Mavica Pro. Oto one:

  • DJI Mavic Pro - wrzesień 2016,
  • DJI Phantom 4 Pro - listopad 2016,
  • DJI Inspire 2 - listopad 2016,
  • DJI Phantom 4 Advanced - kwiecień 2017,
  • DJI Spark - maj 2017,
  • DJI Mavic Pro Platinum - wrzesień 2017,
  • DJI Tello - styczeń 2018,
  • DJI Mavic Air - styczeń 2018.

Na tej liście są tylko drony konsumenckie, czyli zestawy gotowe do latania. Moglibyśmy ją rozszerzyć jeszcze o profesjonalne platformy, takie jak np. DJI M600 Pro, M200, czy MG–1S. W międzyczasie pojawiały się też nowe wersje kolorystyczne dronów, które nie wnosiły jednak żadnych nowości sprzętowych.

Sporo tego, ale przecież DJI nie bierze jeńców. A jaki będzie Mavic Pro II?

Według informacji DRN, Mavic Pro II jest już w produkcji, a do sprzedaży trafi w marcu. Dron ma się charakteryzować lepszymi parametrami w kwestii filmowania i fotografowania. Ma to sens, bo nowy Mavic Air znalazł się niebezpiecznie blisko pierwszego Mavica Pro.

dji mavic air class="wp-image-667618"

Mavic Pro II ma być wyposażony w aparat o jednocalowej matrycy z obiektywem o ogniskowej 28 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki). Oznaczałoby to bardzo znaczący krok naprzód jeśli chodzi o możliwości filmowe. Jednocalowa matryca znajduje się obecnie w Phantomie 4 Pro, i Advanced, które dają zauważalnie lepszą jakość obrazu od mniejszych dronów DJI. Myślę, że taki krok oznaczałby emeryturę serii Phantom.

Tym bardziej, że czas lotu Mavica Pro II ma wzrosnąć aż do 35 minut, dzięki zastosowaniu ogniwa o pojemności 4820 mAh. Dla porównania, pierwszy Mavic Pro mógł latać (a bardziej: utrzymywać się w bezruchu) przez 27 minut, a ulepszona wersja Mavic Pro Platinum przez 30 minut.

Według zapowiedzi, DJI ma także poprawić system wykrywania kolizji. Mavic Pro widzi przeszkody tylko przy locie do przodu i w dół. Mavic Pro II ma widzieć otoczenie także przy lotach do tyłu, czyli podobnie do Mavica Air.

Te nowości wyglądają bardzo rozsądnie.

REKLAMA

Zaprezentowany niedawno DJI Mavic Air jest tak dobry, że pod wieloma względami wyprzedza droższego Mavica Pro. Podział na półki zaczyna być coraz mniej klarowny, więc Mavic Pro II wydaje się być naturalnym krokiem naprzód, który będzie zauważalnie lepszą propozycją od Mavica Air.

Wiele osób narzeka na to, że DJI zbyt często pokazuje nowe drony. Według mnie to nic złego. Tak szybkie tempo przekłada się na spadające ceny starszych modeli, które w ciągu kilku miesięcy nie zdążą się zestarzeć.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA