REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Aktualizacja z Oreo dla Galaxy S8 i S8+ wstrzymana z powodu problemów

Galaxy S8 otrzymał aktualizację do Androida Oreo ledwie kilka dni temu, po wielu miesiącach oczekiwania. Nie obyło się jednak bez problemów. Niektórzy użytkownicy zeszłorocznych flagowców Koreańczyków skarżą się na problemy z aktualizacją - poczynając od kiepskiej wydajności na (prawie) najnowszym Androidzie, kończąc na... niemożności uruchomienia urządzenia.

samsung galaxy s8 plus - recenzja
REKLAMA
301 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Aktualizacja: tekst został zaktualizowany o oświadczenie Samsung Polska. Zamieściliśmy je na końcu wpisu.

Tę informację otrzymaliśmy od polskiego pracownika Samsunga, który prosił o anonimowość. Według informatora, aktualizacja Galaxy S8 i S8+ do Androida Oreo została wstrzymana już wczoraj (13 lutego), z powodu związanych z nią problemów. O których Samsung wie, ale nie poinformował jeszcze swoich klientów.

Android Oreo na Samsungu Galaxy S8 - o jakie problemy chodzi?

Samsung w swoim oświadczeniu dla pracowników użył określenia „repeated rebooting”, co oznacza tzw. bootloopa. Bootloop to nic innego, jak zapętlona animacja uruchamiania smartfona lub „zawieszka” na logotypie producenta, która uniemożliwia uruchomienie telefonu.

 class="wp-image-680040"
 class="wp-image-680034"

Co planuje Samsung?

Koreańczycy od wczoraj nie wypuszczają felernej aktualizacji dla kolejnych użytkowników. Osoby, które wcześniej pobrały nowy system, ale wciąż go nie zainstalowały, stracą taką możliwość, gdyż aktualizacja zniknie bądź już zniknęła z pamięci urządzeń. Poprawione wydanie Androida Oreo na Galaxy S8 i S8+ ma zostać wydane tak szybko, jak tylko to możliwe.

Jesteśmy w kontakcie z polskim oddziałem Samsunga, który na razie nie skomentował całej sytuacji. Gdy tylko otrzymamy jakieś szersze informacje, przekażemy je czytelnikom.

Aktualizacja: oświadczenie Samsung Polska

Samsung Polska przesłał nam komentarz do sprawy, w którym potwierdza, że aktualizacja oprogramowania została wycofana z powodu problemów technicznych:

Po otrzymaniu niewielkiej liczby zgłoszeń, dotyczących nieoczekiwanego ponownego uruchamiania się urządzeń Galaxy S8 i S8 + w systemie Android 8.0 Oreo, tymczasowo wstrzymaliśmy aktualizację. Sprawdzamy wszystkie przypadki, aby wznowić wdrażanie aktualizacji tak szybko, jak to możliwe. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszą infolinią (801 672 678 lub 22 607 93 33) - skomentował dla Spider's Web Olaf Krynicki, Rzecznik Prasowy Samsung Electronics Polska.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA