REKLAMA

Gruszki na wierzbie czy czysta prawda? Microsoft obiecuje wiele nowych gier na Xbox One

Phil Spencer zapewnia nas, że Microsoft szykuje na przewidywalną przyszłość wiele premier unikatowych gier. Potwierdza to plotki, jakie krążyły od jakiegoś czasu po Sieci.

19.01.2018 16.27
Xbox One gry na wyłączność
REKLAMA
REKLAMA

- Przecież widziałem te wszystkie memy o grach na Xbox One – komentuje Phil Spencer udzielając wywiadu dla VentureBeat. Okazją do rozmowy były zmiany organizacyjne w dziale rozrywkowym Microsoftu. Kwartał temu firma ogłosiła światu i inwestorom, że nie tylko nie zamierza się wycofywać z rynku gier wideo, a wręcz czyni go jednym z głównych elementów strategii rozwoju Microsoftu. Phil Spencer, szef działu Xbox, awansował dołączając do zespołu starszego kierownictwa. Teraz ogłoszono kolejne zmiany personalne.

Studia gamingowe Microsoftu, takie jak Coalition, Playground Games czy 343 Industries, będą teraz podlegać Mattowi Booty’emu, który do tej pory zajmował się Minecraftem. Microsoft Studios odpowiadać będą przed Bootym, a Booty przed Spencerem.

Dużo gier na wyłączność od Microsoft Studios.

Dużo ciekawsze są jednak słowa samego Spencera związane z katalogiem gier na Xbox One. Konsola ta dysponuje wyjątkowo bogatą biblioteką, wzbogaconą przez zgodność z grami z Xbox 360 i pierwszej wersji Xboksa. Dodatkowo, Xbox One X jest na chwilę obecną najwydajniejszą konsolą na rynku, dzięki czemu gry te najlepiej wyglądają właśnie na tej konsoli. Powstaje jednak relatywnie mało unikalnych gier, niedostępnych na innych platformach.

Microsoft skupiał się na swoich znanych markach, takich jak Halo, Gears of War czy Forza. Do tej pory jednak większość wysiłków kierowano na to, by uczynić rodzinę konsol Xbox One jak najbardziej atrakcyjnymi dla deweloperów zewnętrznych. Dopiero jakiś czas temu firma znacząco zwiększyła wysiłki, jeśli chodzi o własne produkcje.

Od pewnego czasu krąży po Sieci branżowa plotka, jakoby Microsoft biegał od studia do studia z walizką wypchaną pieniędzmi. Firma ponoć nie przebiera w środkach, zarówno jeśli chodzi o produkcję niskobudżetowych gier indie, jak i wysokobudżetowych gier klasy AAA.

Nie tylko sequele, a przede wszystkim nowe marki.

Spencer od samego początku deklarował, że najpierw skupi się na rozwoju Xbox Live i sprzętu z rodziny Xbox One, by dopiero na tym fundamencie budować nowe gry. Teraz twierdzi, że właśnie to się dzieje. A właściwie, to działo. Gry wideo powstają latami, a my niedługo w końcu mamy się dowiedzieć nad czym studia z Microsoft Studios właściwie pracowały.

REKLAMA

Do nowych gier na pewno należeć będą kolejne części znanych serii. To co jednak szczególnie cieszy, to deklarowany nacisk na nowe marki. Kochamy Master Chiefa, ale przydaliby się nowi bohaterowie i nowe gry. Należy więc oczekiwać powiewu świeżości.

Większa liczba gier na wyłączność to właściwie ostatni element xboksowej układanki. Ciężko cokolwiek zarzucić Xboksowi pod względem sprzętu, usług i programów lojalnościowych. Już teraz stał się najlepszą konsolą do gier multiplatformowych. Teraz będzie chciał udowodnić, że jest najlepszą konsolą na rynku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA