REKLAMA

Najnowszy patch do World Of Warcraft to świetna okazja, by powrócić do gry

Duże zmiany w oprogramowaniu zazwyczaj wiążą się ze zmianą numeru wersji (np. z 2 na 3) lub choć ze zmianą wersji po kropce (typu 3.1 na 3.2). Twórca gry World Of Warcraft, firma Blizzard, rządzi się własnymi prawami.

16.01.2018 08.45
Patch 7.3.5 do World Of Warcraft pojawi się w tym tygodniu
REKLAMA
REKLAMA

Pełne numery wersji zarezerwowane są na poszczególne dodatki: wersję 1.x posiadała podstawowa wersja gry, tzw. vanilla, wersję 2.x natomiast pierwszy dodatek do gry, czyli The Burning Crusade. Z czego wynikała zmiana numeru całej gry przy wydawaniu nowego dodatku? Otóż pierwszy patch w danej wersji (2.0, 3.0 etc) zazwyczaj oznaczał tzw. content patch, zawierający zmiany dotyczące wszystkich użytkowników, nie tylko tych, którzy kupili dodatek.

Aż trudno w to uwierzyć, ale doszliśmy już do siódmej wersji gry - dodatku Legion, który króluje na serwerach World Of Warcraft od ponad roku. Zapowiedziany został już kolejny dodatek - Battle for Azeroth, a tymczasem fabuła Legionu zbliża się ku końcowi. Już w tym tygodniu gracze otrzymają patch 7.3.5, będący finałową łatką bieżącego dodatku do gry.

Co czeka nas w patchu 7.3.5?

Gracze mogli podejrzeć wersję testową na serwerach testowych, jednak wiążące są release notes czyli spis zmian opublikowany przez Blizzarda.

Oto najważniejsze zmiany, jakich możemy się spodziewać w grze, gdy nowa wersja zostanie opublikowana.

Skalowalny świat.

Każda kraina w świecie gry będzie używać modelu skalowania poziomów, podobnie jak te wprowadzone w Legionie. Oznacza to, że tzw. stary świat nie będzie już przestarzały - będziemy mogli odwiedzić tę krainę postacią na dowolnym poziomie, a poziom przeciwników i misji będzie odowiednio dostosowany. Skalowalny będzie również poziom nagród za misje i przedmioty "wypadające" z zabitych stworów.

 class="wp-image-663484"

Timewalking: Ulduar.

Timewalking to sposób na przywrócenie starych lochów i najazdów (raids) za pomocą skalowania naszej postaci. Ulduar to raid z czasów Wrath of the Lich Ling, który teraz odwiedzimy postacią na dowolnym poziomie.

Silithus: The Wound.

Nowa seria misji, która fabularnie połączy Legion z Battle for Azeroth. Gracze zbadają miecz Sargerasa, który zniszczył Silithus.

Nowe pole bitewne: Seething Shore.

Przymierze i Horda zmierzą się ponownie na nowym polu bitewnym, gdzie drużyny 10 na 10 będą walczyć o azeryt - podstawowy materiał nowego dodatku.

Inne zmiany

  • Wszystkie lochy będą teraz oferować łupy które są dostosowane do postaci gracza.
  • Jeśli masz dwustopniowe uwierzytelnianie uaktywnione na swoim koncie, otrzymasz cztery dodatkowe miejsca w plecaku.
  • Kosmetyczne zmiany w osiągnięciach.
  • Drobne zmiany w umiejętnościach poszczególnych klas.

Patch, który warto sprawdzić

REKLAMA

Zmiany w tym niepozornie nazwanym patchu są na tyle ciekawe, że warto choćby dla nich powrócić do gry. Jeśli czekasz na nowy dodatek, o wiele przyjemniej spędzisz czas, odwiedzając klasyczne tereny gry, przeskalowane do poziomu twojej postaci.

Szczegółowe informacje o patchu można przeczytać tutaj. Zapowiadana data premiery na europejskich serwerach to 17. stycznia - po cotygodniowym restarcie serwerów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA