REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Najnowszy patch do World Of Warcraft to świetna okazja, by powrócić do gry

Duże zmiany w oprogramowaniu zazwyczaj wiążą się ze zmianą numeru wersji (np. z 2 na 3) lub choć ze zmianą wersji po kropce (typu 3.1 na 3.2). Twórca gry World Of Warcraft, firma Blizzard, rządzi się własnymi prawami.

16.01.2018
9:45
Patch 7.3.5 do World Of Warcraft pojawi się w tym tygodniu
REKLAMA
REKLAMA

Pełne numery wersji zarezerwowane są na poszczególne dodatki: wersję 1.x posiadała podstawowa wersja gry, tzw. vanilla, wersję 2.x natomiast pierwszy dodatek do gry, czyli The Burning Crusade. Z czego wynikała zmiana numeru całej gry przy wydawaniu nowego dodatku? Otóż pierwszy patch w danej wersji (2.0, 3.0 etc) zazwyczaj oznaczał tzw. content patch, zawierający zmiany dotyczące wszystkich użytkowników, nie tylko tych, którzy kupili dodatek.

Aż trudno w to uwierzyć, ale doszliśmy już do siódmej wersji gry - dodatku Legion, który króluje na serwerach World Of Warcraft od ponad roku. Zapowiedziany został już kolejny dodatek - Battle for Azeroth, a tymczasem fabuła Legionu zbliża się ku końcowi. Już w tym tygodniu gracze otrzymają patch 7.3.5, będący finałową łatką bieżącego dodatku do gry.

Co czeka nas w patchu 7.3.5?

Gracze mogli podejrzeć wersję testową na serwerach testowych, jednak wiążące są release notes czyli spis zmian opublikowany przez Blizzarda.

Oto najważniejsze zmiany, jakich możemy się spodziewać w grze, gdy nowa wersja zostanie opublikowana.

Skalowalny świat.

Każda kraina w świecie gry będzie używać modelu skalowania poziomów, podobnie jak te wprowadzone w Legionie. Oznacza to, że tzw. stary świat nie będzie już przestarzały - będziemy mogli odwiedzić tę krainę postacią na dowolnym poziomie, a poziom przeciwników i misji będzie odowiednio dostosowany. Skalowalny będzie również poziom nagród za misje i przedmioty "wypadające" z zabitych stworów.

 class="wp-image-663484"

Timewalking: Ulduar.

Timewalking to sposób na przywrócenie starych lochów i najazdów (raids) za pomocą skalowania naszej postaci. Ulduar to raid z czasów Wrath of the Lich Ling, który teraz odwiedzimy postacią na dowolnym poziomie.

Silithus: The Wound.

Nowa seria misji, która fabularnie połączy Legion z Battle for Azeroth. Gracze zbadają miecz Sargerasa, który zniszczył Silithus.

Nowe pole bitewne: Seething Shore.

Przymierze i Horda zmierzą się ponownie na nowym polu bitewnym, gdzie drużyny 10 na 10 będą walczyć o azeryt - podstawowy materiał nowego dodatku.

Inne zmiany

  • Wszystkie lochy będą teraz oferować łupy które są dostosowane do postaci gracza.
  • Jeśli masz dwustopniowe uwierzytelnianie uaktywnione na swoim koncie, otrzymasz cztery dodatkowe miejsca w plecaku.
  • Kosmetyczne zmiany w osiągnięciach.
  • Drobne zmiany w umiejętnościach poszczególnych klas.

Patch, który warto sprawdzić

REKLAMA

Zmiany w tym niepozornie nazwanym patchu są na tyle ciekawe, że warto choćby dla nich powrócić do gry. Jeśli czekasz na nowy dodatek, o wiele przyjemniej spędzisz czas, odwiedzając klasyczne tereny gry, przeskalowane do poziomu twojej postaci.

Szczegółowe informacje o patchu można przeczytać tutaj. Zapowiadana data premiery na europejskich serwerach to 17. stycznia - po cotygodniowym restarcie serwerów.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA