REKLAMA

Tak wyglądają nowe smartfony Sony Xperia L2, XA2, i XA2 Ultra

Na moment przed rozpoczęciem targów CES do sieci trafił przeciek pokazujący zdjęcia prasowe nowych, nadchodzących smartfonów Sony Xperia. Oto one!

05.01.2018 08.13
Tak wyglądają nowe smartfony Sony Xperia L2, XA2, i XA2 Ultra
REKLAMA
REKLAMA

Do sieci właśnie trafiły zdjęcia nowych smartfonów Sony Xperia. Wygląda na to, że to wyciek oficjalnych materiałów, które za jakiś czas trafią do informacji prasowych i na stronę producenta.

Nie należy traktować ich jako pewnik, ale tym razem ryzyko pomyki jest raczej niewielkie. Zdjęcia potwierdzają wygląd smartfonów z poprzednich przecieków, które wypłynęły w ostatnich dniach. Rendery Sony Xperii XA2 Ultra i Xperii L2 zostały utworzone na bazie schematów CAD, które trafiły do sieci, a do tego kilka dni temu widzieliśmy zdjęcia przedprodukcyjnego modelu Xperia XA2. Materiały pokrywają się ze zdjęciami prasowymi.

Sony Xperia XA2

 class="wp-image-657916"

Sony Xperia XA2 będzie bezpośrednim następcą modelu XA1 Ultra. Według przecieków nowy smartfon ma mieć ekran Full HD o przekątnej 5,2 cala, procesor Snapdragon 630, 3 GB RAM i 32 GB pamięci na dane z możliwością rozszerzenia poprzez karty micro SD.

Główny aparat ma mieć 21 megapikseli i możliwość nagrywania 4K, a przednia kamerka ma mieć rozdzielczość 8 MP. Smartfon ma działać pod kontrolą najnowszego Androida Oreo.

Sony Xperia XA2 Ultra

 class="wp-image-657919"

Powiększony model Sony Xperia XA2 Ultra ma być wyposażony w taki sam procesor, ale smartfon ma być wyposażony w 4 GB RAM i 63 GB pamięci na dane. Ekran ma mieć przekątną 6 cali i rozdzielczość Full HD.

Poza ekranem i pamięcią, Sony Xperia XA2 Ultra ma się też wyróżniać podwójnym aparatem. Na razie nie wiemy w jakiej konfiguracji mają działać dwa moduły. Xperia XA2 Ultra zadebiutuje z Androidem Oreo na pokładzie.

Sony Xperia L2

 class="wp-image-657910"

Sony Xperia L2 będzie urządzeniem tańszym od pozostałej dwójki. Ma być wyposażona w 5,2-calowy ekran 720p i procesor Snapdragon 630. Według przecieków w smartfonie zabraknie najnowszego systemu, zamiast którego zobaczymy Androida Nougat. To na razie wszystkie informacje, jakie mamy o tym smartfonie.

Kiedy zadebiutują nowe smartfony Sony Xperia?

Wyciek zdjęć sugeruje, że Sony Xperia XA2, XA2 Ultra i L2 zadebiutują lada moment. Najpewniej będzie to miało miejsce na targach CES w Las Vegas, które niebawem się zaczną. Będzie tam oczywiście ekipa Spider’s Web.

A co ze sztandarowymi smartfonami? W tym roku Sony planuje nowe rozdanie i radykalną zmianę wyglądu swoich topowych urządzeń. Mają one mieć ekrany o proporcjach 18:9 i znacznie węższe ramki. Jak widać, te innowacje będą zachowane tylko dla najdroższych urządzeń. Niższe półki póki co pozostaną przy klasycznym wyglądzie, dobrze znanym fanom marki Sony.

REKLAMA

Zobacz nasze pierwsze wrażenia:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA