REKLAMA

Pudełko od Galaxy S9 zdradza specyfikację techniczną nowego sztandarowego smartfona Samsunga

Do sieci trafiło zdjęcie pudełka, w którym sprzedawany będzie Samsung Galaxy S9. Wyszczególniono na nim parametry, jakimi będzie się cechował nowy sztandarowy telefon koreańskiej firmy.

12.01.2018 17.22
Samsung Galaxy S9
REKLAMA
REKLAMA

Co roku na wiosnę do oferty Samsunga trafia kolejny sprzęt z linii Galaxy S. Premiery nowego topowego smartfona spodziewamy się pod koniec lutego, w okolicach targów Mobile World Congress w Barcelonie. Wygląda na to, że obędzie się bez zaskoczeń.

W internecie krąży fotografia pudełka, w którym może być sprzedawany ten telefon. Podana została na nim specyfikacja techniczna, w tym m.in. przekątna ekranu, ilość pamięci i dodatkowe funkcje. Źródłem zdjęcia jest, jak to często bywa w takich przypadkach, serwis Reddit.

Samsung Galaxy S9 - specyfikacja.

Na rzekomym opakowaniu Samsunga Galaxy S9 widnieje informacja o przekątnej ekranu, która wynosi 5,8 cala (mierząc prostokąt) i 5,6 cala (odległość pomiędzy zaokrąglonymi rogami). Panel będzie korzystał z technologii Super AMOLED. Ma cechować się rozdzielczością QuadHD+, co wskazuje na pozostanie przy proporcjach ekranu zbliżonych bardziej do 2:1 niż do 16:9.

Samsung Galaxy S9 ma mieć obudowę odporną na wodę i kurz. Na pudełku widnieje informacja o spełnianiu normy IP68. Nie zabraknie też wsparcia dla ładowania indukcyjnego. Telefon ma dysponować 64 GB pamięci wewnętrznej i 4 GB pamięci operacyjnej. Wyszczególniony w specyfikacji został też skaner tęczówki oka. Nie ma za to żadnej informacji o odpowiedzi Samusunga na FaceID.

samsung galaxy s9 specyfikacja box class="wp-image-661903"

Jakie aparaty będzie miał Galaxy S9?

Oprócz tego w Galaxy S9 znajdzie się 12-megapikselowy aparat fotograficzny z optyczną stabilizacją obrazu Super Speed Dual Pixel 12 MP OIS. Co ciekawe, producent podaje dwie wartości przysłony: f/1.5 oraz f/2.4. Oznacza to, że jeśli pudełko jest autentyczne, do Galaxy S9 prawdopodobnie trafi moduł aparatu ze zmienną przysłoną znany z modelu W2018.

REKLAMA

Główna kamera będzie nagrywać wideo w zwolnionym tempie, ale nie wiadomo, w ilu klatkach na sekundę. Oprócz tego w telefonie znajdzie się 8-megapikselowa przednia kamera do zdjęć typu selfie wyposażona w auto-focus. Głośniki stereo oraz słuchawki dołączane do zestawu mają być dostrajane przez przejętą przez Samsunga firmę z segmentu audio: AKG.

Oczywiście trzeba pamiętać, że nie ma pewności, że zdjęcie pudełka od Galaxy S9 krążące po sieci jest autentyczne. Niewykluczone, że to tylko mockup, stary odrzucony projekt lub zawierający nieaktualne dane. Nie zdziwię się jednak, jeśli Samsung Galaxy S9 będzie miał dokładnie taką specyfikację, jak ta podana na pudełku z fotografii. Przeciek wygląda wiarygodnie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA