REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Jest oficjalna data premiery Samsunga Galaxy S9. Pierwsza zapowiedź skupia się na aparacie

Samsung pokazał pierwszą zapowiedź nowego smartfona Galaxy S9, która skupia się na aparacie tego urządzenia. Poznaliśmy też datę premiery.

25.01.2018
12:52
samsung galaxy s9
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsza oficjalna zapowiedź Samsunga Galaxy S9 jest niczym kinowy teaser, który nie zdradza żadnych szczegółów, ale ma za zadanie podgrzać atmosferę wokół nadchodzącego filmu. Nie inaczej jest z zapowiedzią Samsunga Galaxy S9. Oto ona:

Samsung potwierdza, że premiera Samsunga Galaxy S9 odbędzie się 25 lutego.

Nie ma wątpliwości, że zwiastun dotyczy Samsunga Galaxy S9. Choć nazwa urządzenia nie pada ani razu, to uwagę przykuwa wielka dziewiątka, która nie pozostawia wątpliwości. Do tego zwiastun pojawił się na twitterowym koncie Samsung Mobile, które jest „Oficjalnym kontem Samsunga Galaxy S8 i Note8”.

Do czasu. Krótki film potwierdza datę premiery, która odbędzie się 25 lutego, a więc podczas targów MWC w Barcelonie. Nie zabraknie na nich bardzo licznej ekipy Spider’s Web, skąd będziemy relacjonować wszystkie najważniejsze wydarzenia.

Samsung rozpoczyna promocję Galaxy S9 od aparatu.

samsung galaxy s9 class="wp-image-668569"

„The Camera. Reimagined” (w wolnym tłumaczeniu: aparat wymyślony na nowo). Taki napis widzimy na ekranie, po czym zaczyna się on rozmywać w taki sposób, jakby wypadał poza obszar ostrości aparatu. Ta sekwencja sugeruje, że największe nowości będą związane z rozmywaniem tła na zdjęciach.

Potwierdza to wcześniejsze przecieki, które ujawniły zastosowanie bardzo nietypowego mechanizmu przysłony w aparacie Samsunga Galaxy S9. Na czym polega nowość? Zasadę działania nowej przysłony wyjaśniłem w osobnym tekście.

Nowy mechanizm da fotografom znacznie większą kontrolę nad tym, jakie elementy na zdjęciu będą ostre, a jakie rozmyte. Tym samym Samsung Galaxy S9 bardzo zbliży się do sposobu działania dużych aparatów fotograficznych.

Rozmycie tła może jednocześnie sugerować poprawione możliwości trybu portretowego. Podczas premiery najpewniej zobaczymy Samsunga Galaxy S9 oraz większy wariant S9 Plus, wyposażony w dwa obiektywy, z których drugi będzie obiektywem portretowym.

REKLAMA

Wszystkiego dowiemy się równo za miesiąc.

Samsung Galaxy S9 będzie jedną z najważniejszych premier mobilnych tego roku. Bardzo cieszy mnie fakt, że to właśnie aparat jest wyróżnikiem, którym Samsung postanowił pochwalić się w pierwszej kolejności. Już dziś nie ma powodów do narzekań na jakość zdjęć z topowych Samsungów, dlatego ciekaw jestem, jak wysoko będzie w stanie podnieść poprzeczkę Samsung Galaxy S9.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA