REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Mam już powód, aby pojawić się na IEM 2018. W Katowicach odbędzie się PUBG Invitational

Playerunknown's Battlegrounds w katowickim Spodku! Nowy król sieciowych strzelanin będzie kolejnym tytułem rozgrywanym podczas finałów IEM 2018, zaraz obok Counter-Strike: Global Offensive, drugiego StarCrafta oraz DOTA 2. PUBG to gra, dla której sam z chęcią pojawię się na trybunach.

14.01.2018
9:43
Częścią IEM 2018 w Katowicach będzie turniej PUBG Invitational!
REKLAMA
REKLAMA

PUBG Invitational Katowice będzie jednym z pierwszych e-sportowych wydarzeń poświęconych grze Playerunknown's Battlegrounds. Wcześniej miały miejsce jedynie dwa inne turnieje tego typu - PUBG Invitational ESL oraz PUBG Invitational Oakland. Playerunknown's Battlegrounds jako tytuł e-sportowy to wciąż bardzo świeża pozycja, więc tym większe uznanie należy się organizatorom, że trzymają rękę na pulsie. PUBG bije wszelkie rekordy popularności, toteż jego obecność w katowickim Spodku na pewno wpłynie bardzo pozytywnie na odbiór imprezy.

Jeżeli miałbym wybierać spośród wszystkich turniejowych gier, to właśnie rozgrywki w PUBG zobaczyłbym najchętniej. Katuję ten tytuł niemal dzień w dzień, rywalizując z setką innych graczy o przetrwanie na wyspie pełnej narzędzi zniszczenia. Jestem ciekaw, czy specyficzna rozgrywka polegająca na chowaniu się i kampieniu zda egzamin przed tłumem widzów z krwi i kości. PUBG nie jest tak dynamiczny jak CS:GO czy DOTA 2, toteż wiele będzie należeć od oprawy i dedykowanych turniejowych narzędzi. ESL i Intel mają pole do popisu.

PUBG Invitational Katowice odbędzie się w pierwszy weekend finałów IEM 2018, to jest 24-25 lutego.

W turnieju weźmie udział 16 drużyn z całego świata. Dziewięć z nich będzie miało zagwarantowane miejsca - po trzy z Europy, Azji oraz Ameryki Północnej. Do tego dochodzi siedem miejsc do zdobycia w kwalifikacjach ESL Play. Wśród tych slotów trzy zostaną zagwarantowane Europejczykom, trzy obywatelom USA, a jedno drużynie z Ameryki Południowej.

 class="wp-image-662116"
80 graczy ląduje na wyspie w PUBG podczas e-sportowego turnieju

Stawką w PUBG Invitational Katowice jest 50 tys. dol. Impreza to jednocześnie gigantyczny test dla producentów gry. Twórcy Playerunknown's Battlegrounds nie ukrywają, że chcą przekuć fenomen swojego tytułu na e-sportowy hit. To główny priorytet firmy w 2018 roku. Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ specyfika PUBG jest zupełnie inna od drużynowych rozgrywek w CS:GO, League of Legends czy DOTA 2. W tych tytułach rywalizują ze sobą dwie drużyny po kilku zawodników. Tymczasem w PUBG mamy do czynienia z wielkimi igrzyskami śmierci do 100 graczy jednocześnie.

REKLAMA

Wcześniej e-sportowa edycja PUBG została okrojona do 80 zawodników (20 drużyn). To jednak wciąż zbyt wiele, aby skutecznie transmitować rozgrywki, które będą atrakcyjne z punktu widzenia kibiców. Zapewne dlatego podczas PUBG Invitational Katowice pojawi się tylko 16 drużyn, co łącznie daje 64 zawodników. Czy to właśnie w Polsce zostanie wypracowana odpowiednia formuła turnieju Playerunknown's Battlegrounds? Zobaczymy już 24 i 25 lutego 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA