REKLAMA

Luty z platformówkami w PS Plus. Darmowe gry to Knack oraz RIME

Poznaliśmy tytuły z katalogu gier od zaraz, jakie bez dodatkowych opłat pobiorą w lutym abonenci usługi PS Plus. Posiadacze PlayStation 4 będą mogli zagrać w Knacka oraz RIME.

31.01.2018 17.01
PlayStation Plus w lutym: darmowe gry to Knack oraz RIME
REKLAMA
REKLAMA

Niestety, wbrew plotkom i oczekiwaniom, lutowa dostawa gier nie zawiera strzelaniny Far Cry 4. Tę mogą zdobyć za darmo wyłącznie ci gracze, którzy nie posiadają aktywnej subskrypcji PS Plus. Wszyscy pozostali posiadacze subskrypcji muszą liczyć na dwie solidne platformowe produkcje - Knacka oraz RIME.

Chociaż Sony wciąż nie wydało w tej sprawie oficjalnej informacji prasowej, w sekcji PS Plus na konsoli PS4 pojawiły się tytuły obu tych gier. Trudno o lepszy dowód na lutowy katalog darmowych produkcji, niż informacje wpisane bezpośrednio w zamknięty system konsoli. Knack i RIME w Plusie są w zasadzie przesądzone.

 class="wp-image-589816"

To właśnie Knack był obstawiany jako pierwsza „wielka" gra, która trafi do usługi PS Plus.

Mijały kolejne miesiące. W ramach abonamentu pojawiały się takie hity jak Deus Ex: Mankind Divided, Until Dawn, Just Cause 3 czy Metal Gear Solid V. Po Knacku nie było jednak śladu. W międzyczasie zdążyła się nawet ukazać zaskakująco dobra kontynuacja tej gry. Teraz Sony zdecydowało się w końcu sięgnąć do własnej spiżarni i oddać Knacka w ręce subskrybentów.

Drugą grą platformową jest RIME. W przeciwieństwie do Knacka, mniej tutaj walki (w zasadzie, to nie ma jej wcale), za to więcej zagadek logicznych. Świetne są zwłaszcza te, które polegają na zabawie optyką oraz perspektywą. Czuć wtedy nieco ducha Monument Valley. Niestety, mój kontakt z RIME nie należał do najprzyjemniejszych. Wszystko z powodu fatalnej optymalizacji tej gry na Nintendo Switchu.

 class="wp-image-628459"

Na szczęście edycja dla PlayStation 4 nie boryka się z takimi problemami.

REKLAMA

Tym bardziej sugeruję dać jej szansę, o ile macie ochotę na chwilę relaksu przy wolniejszej, spokojniejszej produkcji. Wracając do Knacka, nie jest to może najlepsza gra na wyłączność dla PS4, ale dzięki trybowi kooperacji na jednym ekranie stanowi świetną okazję do wspólnej rozgrywki z podopiecznym. Ewentualnie drugą połówką. Nie od dzisiaj wiadomo, że każda gra w towarzystwie znajomego od razu staje się lepsza.

Gry od zaraz w ramach abonamentu PlayStation Plus zazwyczaj są możliwe do pobrania w kilka dni po rozpoczęciu nowego miesiąca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA