REKLAMA

Posiadacze PS4 liczyli na darmowe Far Cry 4. Grę dostaną tylko ci, którzy kupią abonament na rok

Far Cry 4 był typowany jako jeden z tytułów, które znajdą się w lutowej ofercie gier od zaraz dla abonentów usługi PS Plus. Strzelaninę w Himalajach faktycznie można zgarnąć jako dodatek do Plusa, ale tylko przez wybranych graczy i na ściśle określonych zasadach.

31.01.2018 09.41
Posiadacze PS4 liczyli na darmowe Far Cry 4 w PS Plus. No i jest, ale...
REKLAMA
REKLAMA

Niestety, Far Cry 4 nie jest częścią lutowej oferty gier od zaraz. Sony faktycznie porozumiało się z Ubisoftem w sprawie promocyjnej dystrybucji tego tytułu, lecz w zupełnie innym kontekście. Pierwszoosobową strzelaninę ze świetnym trybem kooperacji otrzymają jedynie ci posiadacze PlayStation 4, którzy:

  1. nie mają aktywnego abonamentu PS Plus,
  2. kupią subskrypcję PS Plus na cały rok z góry,
  3. zrobią to do 12 lutego 2018 roku.

Uwaga - nawet, jeżeli kupicie pakiet 12-miesięczny posiadając aktywną subskrypcję Plusa, Far Cry 4 nie zostanie dodany do waszej biblioteki. Oferta jest skierowana wyłącznie do tych graczy, którzy w momencie zakupu rocznego abonamentu nie posiadają aktywnej usługi. Nie ma znaczenia, czy do jej końca pozostały wam dwa tygodnie czy dwa miesiące - jeżeli PS Plus pozostanie aktywny w momencie przedłużenia subskrypcji, nie załapiecie się na darmową strzelaninę. Wielka szkoda.

Dlaczego Sony robi prezent jedynie określonej grupie posiadaczy PlayStation 4?

Zgaduję, że twórcy PS4 chcą tym sposobem nieco podkręcić ogólną liczbę posiadaczy abonamentu. Ta w ciągu ostatnich lat spadła z 80 proc. wśród wszystkich posiadaczy nowej konsoli do ponad 50 proc. użytkowników PlayStation 4. Niewykluczone, że oferując darmową grę Sony chce podbić te procenty, żeby potem móc się nimi chwalić podczas E3 2018 w Los Angeles. Ewentualnie jakiejkolwiek innej branżowej konferencji.

PS Plus gry za darmo styczeń 2018 class="wp-image-653950"
REKLAMA

Szkoda tylko, że na darmowego Fac Cry 4 nie załapią się najwierniejsi klienci Sony, którzy miesiąc w miesiąc oddają swoje pieniądze za możliwość rozgrywek online oraz katalog gier od zaraz. Jak to zwykle bywa w przypadku usług w modelu abonamentowym, stali klienci zawsze mają najgorzej. Chociaż wciąż nie wiadomo, jakie produkcje pojawią się dla plusowiczów w lutym, ciężko będzie przebić przebić taki hit jak Far Cry 4.

Z drugiej strony, w przeciągu ostatnich miesięcy jakość oferowanych gier diametralnie się podniosła. W ostatnim czasie subskrybenci PS Plus otrzymali takie tytuły jak Deus Ex: Mankind Divided, Batman od Telltale, Darksiders II, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, Infamous Second Son, Just Cause 3 czy Until Dawn. To naprawdę solidne pozycje, które warto posiadać we własnej cyfrowej kolekcji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA