REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Sony chwali się padem do PS4 z układem przycisków i analogów rodem z Xboksa

Nowy kontroler do PlayStation 4 wyprodukowany przez firmę Hori ucieszy wszystkich fanów gier wydawanych tylko na sprzęty Sony, którzy wzdychają do padów od konsoli Xbox One. Onyx Wireless Controller ma taki sam niesymetryczny układ przycisków i analogów, jak u Microsoftu.

11.01.2018
17:46
Hori Onyx Wireless Controller pad do ps4 2
REKLAMA

Twórcy konsol do gier nie potrafili się dogadać i nie mamy jednego standardowego układu kontrolerów. W rezultacie pady od PlayStation 4 i Xbox One mają nieco inny układ gałek analogowych i przycisków. Sony rozmieściło analogi symetrycznie, a w akcesorium do konsoli Microsoftu lewy analog jest w miejscu strzałek.

REKLAMA

Akcesorium wyprodukowanego przez Microsoft nie da się niestety podłączyć do konsoli Sony ze względu na brak zgodności, chociaż zdaniem wielu osób pad od konsoli Xbox One jest w dodatku wygodniejszy niż ten od PlayStation 4. Na szczęście posiadacze sprzętów Sony mogą kupić zamienniki z innym układem przycisków i gałek.

Hori Onyx Wireless Controller pad do ps4 2

Nowy pad do PS4 od Hori.

Sony pochwaliło się właśnie nowym padem, który będzie zgody z konsolą PlayStation 4. Onyx Wireless Controller jest jednym z wielu nowych kontrolerów, które zapowiedziane zostały w październiku. Nie jest to pierwszy pad firmy zewnętrznej do PS4 z analogami i przyciskami umieszczonymi jak w tym od Xboksa, ale i tak przykuwa uwagę ze względu na swoją konstrukcję.

Onyx Wireless Controller mocno przypomina akcesorium Microsoftu pod względem kształtu. Ma niesymetrycznie rozmieszczone gałki analogowe i nieco zmieniony układ pozostałych przycisków. Podobnie jak w standardowym padzie do PS4 w centralnej części kontrolera marki Hori znalazła się płyta dotykowa, a przycisk do robienia zrzutów ekranu i wywoływania opcji umieszczono pod nią.

Hori Onyx Wireless Controller pad do ps4 2

Onyx Wireless Controller do PS4 ucieszy posiadaczy dwóch różnych konsol.

Osoby, które zdecydowały się na zakup PlayStation 4 i Xbox One lub korzystają z kontrolera Microsoftu, grając na komputerach osobistych, muszą przyzwyczajać się do zmienionego układu, jak tylko zmienią jedną platformę na inną. Nie jest to zbytnio komfortowe.

REKLAMA

Co prawda sam korzystam na zmianę z kontrolerów od Sony i Microsoftu i po dwóch latach nie mam problemu z przesiadką z jednego na drugi, ale wielu graczy wolałoby taki sam układ. Nowy kontroler od Hori już niebawem rozwiąże ten problem. Onyx Wireless Controller od Hori trafi do sprzedaży już 15 stycznia 2018 roku.

Szkoda tylko, że tak jak w przypadku Sony i Microsoftu drobne różnice w budowie kontrolerów da się ominąć, tak Nintendo ciągle upiera się przy innym układzie przycisków A i B w swoich konsolach. Również i w tym przypadku da się przyzwyczaić do innego układu, ale zawsze przez pierwsze kilka minut po uruchomieniu Switcha, wciskam nie te guziki, co trzeba.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA