REKLAMA

Trzy najważniejsze cytaty z wywiadu, w którym ważny pan z Facebooka mówi, jak teraz będziesz korzystać z serwisu

Adam Mosseri, wiceprezes Facebooka, opowiedział w wywiadzie dla Wired o ostatnich zmianach i planach platformy na przyszłość. 

16.01.2018 18.58
Najważniejsze cytaty z wywiadu z wiceprezesem Facebooka
REKLAMA
REKLAMA

W wywiadzie przeprowadzonym przez Wired wiceprezydent Facebooka opowiedział o najnowszych zmianach, walce z fake newsami i potencjalnych zmianach w rozróżnianiu postów prywatnych użytkowników i firm.

Mosseri zadeklarował, że Facebook pracuje nad tym, jak pomóc publikującym treści lepiej zaznaczyć swoją markę.

Nie wiadomo, czy to zapowiedź konkretnych zmian, czy jedynie zaznaczenie tego, że Facebook myśli o wzmocnieniu marek w tym aspekcie. Potencjalnie możemy mieć do czynienia z ciekawymi zmianami. Ta odpowiedź padła w kontekście rozmowy o wizualnym rozdzielaniu postów tworzonych przez profesjonalistów od treści publikowanych przez zwykłych użytkowników.

Mówi Mosseri przyznając jednocześnie, że w praktyce przełoży się to na mniejszą liczbę filmów. Materiały wideo sprzyjają pasywnemu oglądaniu i nie wywołują dyskusji wśród użytkowników. Zaznacza jednak, że dużą szansę na pojawienie się mają dyskusje w grupach, które cieszą się coraz większą popularnością i dużą liczbą interakcji wśród jej członków.

Choć przyznaje, że fake newsy są problemem, na który Facebook nie był przygotowany, Mosseri zauważa, że pojawienie się fake newsów w takiej liczbie i formie zaskoczyły niemal cały świat.

REKLAMA

To mądre słowa, choć przecież nie tak dawno jeszcze fake newsy były odpowiednio oznaczane. Dopiero ostatnio Facebook zdecydował się na odejście od tej praktyki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA